Şuranın sədr müavini, texnika elmləri doktoru, professor Ələkbər Əliyev gündəlikdə duran məsələlər haqqında məlumat verərək, iclasın 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” və 1203.01 - “Kompüter elmləri” ixtisasları üzrə dissertasiya işlərinin təqdimi və kuratorların təsdiqi məsələlərinə həsr edildiyini bildirdi.
İclasda texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq iddiasında olan Rəna Qasımovanın “Milli domen adlarının intellektual monitorinqi sisteminin sintezi üçün metod və alqoritmlərin işlənməsi”, Aytən Hüseynovanın “Korporativ kompüter şəbəkələrində İnternet xidmətlərin səmərəliliyinin artırılması üçün metod və alqoritmlərin işlənməsi” və Səkinə Ağazadənin “Tibb müəssisələrinin fəaliyyətinin səmərəliyinə informasiya sistemlərinin təsirinin qiymətləndirilməsi üçün model və metodların işlənilməsi” mövzularında dissertasiya işləri təqdim edildi, kuratorlar təyin olunaraq təsdiq olundu.
İddiaçı R.Qasımovanın dissertasiya işi üzrə kuratorlar texnika elmləri doktoru Ramiz Alquliyev və texnika üzrə fəlsəfə doktoru Yadigar İmamverdiyev, A.Hüseynovanın dissertasiya işi üzrə kuratorlar texnika elmləri doktoru Nadir Ağayev və texnika üzrə fəlsəfə doktoru Fərhad Yusifov, S.Ağazadənin dissertasiya işi üzrə isə texnika elmləri doktoru, professor Məsumə Məmmədova və texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Zərifə Cəbrayılova təyin olundular.

The following assembly of the Dissertation Board held
The chairman of the meeting, doctor of engineering, prof. Alakbar Aliyev opened the event. The assembly was devoted to the presentation and appointment of the official curators of the thesis in the specialty 1203.01 - "Computer Science" and 3338.01 - "System analysis, control and information processing".
First, the applicant Mrs. Aytan Huseynova presented her thesis on “Development of the models and algorithms to improve the efficiency of the Internet services provided to the group of corporate users”, Rana Gasimova on the “Development of methods and algorithms for the synthesis of the intelligent monitoring system of domain names”, and Sakina Aghazadeh on the “Development of the models and methods for the assessment of the information system impact on the efficiency of the performance of medical Institutions”. Curators were appointed and approved.
Doctor of engineering Ramiz Aliguliyev and PhD in engineering Yadigar Imamverdiyev were appointed curators of the thesis by R.Gasimova, Doctor of engineering Nadir Aghayev and PhD in engineering Farhad Yusifov were appointed curators of the thesis by A.Huseynova, Doctor of engineering Masuma Mammadova and PhD in engineering, docent Zarifa Jabrayilova were appointed curators of the thesis by Sakina Aghazadeh.