Dissertasiya Şurasının sədr müavini, texnika üzrə elmlər doktoru, professor Ələkbər Əliyev gündəlikdə duran məsələlər haqqında məlumat verərək iclasın dissertasiya işlərinin təqdimi və kuratorların təsdiqi məsələlərinə həsr edildiyini bildirdi.
İclasda 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq iddiasında olan institutun böyük elmi işçisi Rəhilə Həsənovanın “Tədqiqatçıların və elmi əsərlərin qiymətləndirilməsi üçün metod və alqoritmlərin işlənilməsi” mövzusunda və institutun şöbə müdiri Gülnarə Nəbibəyovanın “Elektron dövlət mühitində ölkələrarası inteqrasiya proseslərinin ölçülməsi üçün metod və alqoritmlərin işlənilməsi” mövzusunda dissertasiya işləri təqdim edildi, kuratorlar təyin olunaraq təsdiq edildi.
İddiaçı R.Həsənovanın dissertasiya işi üzrə kuratorlar texnika üzrə elmlər doktoru, professor Nadir Ağayev və texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Zərifə Cəbrayılova, G.Nəbibəyovanın dissertasiya işi üzrə kuratorlar AMEA-nın müxbir üzvü, texnika üzrə elmlər doktoru, professor Məsumə Məmmədova və texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Fərhad Yusifov təyin olundu.

Состоялся очередной семинар Диссертационного совета
Заместитель председателя Диссертационного совета, доктор технических наук, профессор Алекпер Алиев сообщил о вопросах, стоящих на повестке дня, и сказал, что сессия была посвящена назначе6нию кураторов и даты защиты диссертационной работы.
На встрече были представлены диссертационные работы на соискание ученой степени доктора философии по технике старшей научной сотрудницы института Рахили Гасановой на тему «Разработка методов и алгоритмов для оценки исследователей и научных публикаций» и заведующей отделом института Гюльнары Набибековой на тему «Разработка методов и алгоритмов измерения межгосударственных интеграционных процессов в среде э-государства» по специальности 3338.01 – «Системный анализ, управление и обработка информации», а также назначены и утверждены кураторы.
Кураторами диссертационной работы соискательницы Р.Гасановой были назначены доктор технических наук, профессор Надир Агаев и доктор философии по технике, доцент Зарифа Джабраилова, кураторами диссертационной работы Г.Набибековой назначены член-корреспондент НАНА, доктор технических наук, профессор Масума Мамедова и доктор философии по технике, доцент Фархад Юсифов.