Xəbər verdiyimiz kimi, institutun struktur bölmələrinin cari ilin birinci yarısı üzrə hesabat iclasları keçirilib. Hesabatların müzakirəsi başa çatdıqdan sonra İnstitut rəhbərliyinin dəstəyi və Həmkarlar Komitəsinin təşkilatçılığı ilə əməkdaşların istirahətinin təşkili məqsədilə Quba və Xaçmaz rayonlarına səfərlər həyata keçirilib.
Belə ki, institutun bir qrup əməkdaşı “Quba Şahdağ Truskavets” müalicə-sanatoriya kompleksinə səfər edib. Səfər proqramı çərçivəsində iştirakçılar sanatoriyada sağlamlıq prosedurlarından yararlanmaq, təmiz dağ havasında istirahət etmək imkanı əldə ediblər. Bununla yanaşı, əməkdaşların asudə vaxtının səmərəli təşkili məqsədilə Quba rayonunun görməli və tarixi məkanlarına ekskursiyalar təşkil olunub, rayonun zəngin təbiəti, turizm potensialı və mədəni irsi ilə yaxından tanışlıq təmin edilib.
Səfər zamanı əməkdaşlar arasında xoş istirahət mühitinin yaradılmasına xidmət edən müxtəlif tədbirlər də keçirilib. İştirakçılar bu kimi təşəbbüslərin əməkdaşların motivasiyasının yüksəldilməsinə, sağlam həyat tərzinin təşviqinə və kollektivdə səmərəli işgüzar mühitin formalaşmasına mühüm töhfə verdiyini vurğulayıblar.
Eyni zamanda, institutun bir qrup əməkdaşı Xaçmaz rayonunda yerləşən “Təhsil” İstirahət Mərkəzinə səfər edib. Səfər çərçivəsində əməkdaşlar təbii mühitdə dincəlmək, asudə vaxtlarını səmərəli keçirmək imkanlarından yararlanıblar.
Qeyd edək ki, bundan sonra da institut əməkdaşlarının sosial rifahının yüksəldilməsi istiqamətində tədbirlərin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur.

17 August 2026 - 15:44 | Interesting information
As previously mentioned, semi-annual report meetings of the institute's structural divisions were held. After the discussion of the reports concluded, trips to the Guba and Khachmaz regions were organized with the support of the institute's leadership and the Trade Union Committee to arrange leisure activities for the staff.
So, a group of the institute's employees visited the Shahdag Guba & Truskavets Medical Sanatorium. As part of the itinerary, participants had the opportunity to benefit from wellness therapies at the sanatorium and relax in the fresh mountain air. Additionally, to ensure effective leisure time for the staff, excursions to the prominent and historical landmarks of the Guba region were arranged, allowing them to closely explore the area's rich nature, tourism potential, and cultural heritage.
During the trip, various activities were also held to foster a pleasant recreational atmosphere among the staff. Participants emphasized that such initiatives significantly contribute to boosting employee motivation, promoting a healthy lifestyle, and fostering an effective working environment within the team.
At the same time, some of the institute's employees visited the “Education” Recreation Center in the Khachmaz region. As part of the visit, the staff enjoyed opportunities to relax in a natural setting and spend their leisure time productively.
It should be noted that the institute plans to continue implementing measures aimed at enhancing the social welfare of its employees.