31 Oktyabr 2019 - 17:10 | Texnoloji yeniliklər
Cənubi Koreyanın “Samsung” şirkəti istehsalçılar üçün konfransda elastik ekrana malik bükülən smartfonun konseptini nümayiş etdirib.
hitech.newsru.com saytının məlumatına görə, şirkət nümayəndələri bildiriblər ki, belə yanaşma adi smartfonu daha yığcam etməyə imkan verəcək. Qurğu bükülmüş formada istənilən cibə yerləşəcək. Qadcetin mümkün xarakteristikaları və smartfonun kommersiya versiyasının satışa çıxarılması tarixi haqqında hələ ki, məlumat verilmir.
Qeyd edək ki, 13 noyabr tarixində “Motorola” şirkətinin elastik smartfonunun təqdimatı keçiriləcək. Qadcetin məşhur bükülən “RAZR V3” qurğusunun varisi olacağı və dizayn baxımından “Samsung”un yeni elastik smartfonuna bənzəyəcəyi bildirilib.
Xatırladaq ki, “Samsung” elastik ekrana malik ilk smartfonunu cari ilin fevralında təqdim edib. “Samsung Galaxy Fold” hələ aprel ayında satışa çıxarılmalı idi, lakin yalnız sentyabrda bazara daxil oldu. Çünki şirkətin mühəndisləri qurğunun təkmilləşdirilməsi ilə məşğul idilər.

Samsung showed the concept of a flexible clamshell smartphone
Samsung, a South Korean company, at a developer conference showed the concept of a smartphone with a flexible display that folds like a clamshell mobile phone. A short video with the device was posted on YouTube.
The company noted that this approach will make it possible to compact an ordinary smartphone - when folded, the device fits in any pocket. About the possible characteristics of the gadget and the approximate timing of the sale of a commercial version of such a smartphone has not yet been reported.
Note that on November 13, the presentation of Motorola’s flexible smartphone is due to take place. According to rumors, the device will become the heir to the famous clamshell RAZR V3 and will look about the same as the Samsung concept demonstrated.
Recall, its first smartphone with a flexible display, Samsung introduced in February this year. Samsung Galaxy Fold was supposed to go on sale in April, but in the end it entered the market only in September, as the company's engineers had to modify the device due to breakdowns of test samples.