Cari ilin fevral ayının 23-ü və 24-də institutun Elmi Şurasının iclaslarında səsvermə yolu ilə şuranın üzvləri tərəfindən institutun bir neçə əməkdaşına 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə dosent elmi adının verilməsi haqqında vəsatət qaldırılması tövsiyə edilmişdir.
Həmin vəsatətə əsasən, institutun əməkdaşları – texnologiyalar üzrə direktor müavini, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Rəşid Ələkbərov, şöbə müdirləri, texnika üzrə fəlsəfə doktorları Yadigar İmamverdiyev, Fərhad Yusifov və Firudin Ağayev, aparıcı elmi işçi, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Ramiz Şıxəliyev, layihə baş mühəndisləri, texnika üzrə fəlsəfə doktorları Məkfurə Hacırəhimova və Şəfəqət Mahmudova, eləcə də böyük elmi işçi, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Fərqanə Abdullayevaya Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən dosent attestatları təqdim olunmuşdur.
İnstitutun kollektivi bu münasibətlə əməkdaşları təbrik edir, onlara elmi fəaliyyətlərində yeni nailiyyətlər arzulayır.

Colleagues of the Institute of Information Technology named assistant professor
In the current year, on 23-24 February, a petition was submitted to name a number of colleagues of the Institute of Information Technology assistant professor on 3338.01 - "System analysis, development of control and information  " specialty  by the members of Scientific Board.
According to the petition, colleagues of the Institute- technical director of the institute, PhD Rashid Alakbarov, head of departments, PhDs Yadigar Imamverdiyev, Farhad Yusifov and Firuddin Agayev, leading research fellow, PhD Ramiz Shikhaliyev, chief project engineers, PhDs Makrufa  Hajirahimova and Shafagat Mahmudova, as well as, senior research fellow, PhD Fargana Abdullayeva was presented with assistant professor certificates by the High Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan.