“I2B – İdeyadan Biznesə” platforması 2020-ci ildə də davam etdiriləcək
Artıq iki ildir ardıcıl olaraq təşkil edilən “I2B – İdeyadan Biznesə” platforması 2020-ci ildə də davam etdiriləcək.
Heydər Əliyev Fondunun Regional İnkişaf İctimai BirliyiNəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Gənclər Fondu, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramı, “Azercell” və “Microsoft” şirkətləri ilə birgə reallaşdırılan layihə çərçivəsində bu il də bir sıra innovativ tədbirlər keçiriləcək. Startap hərəkatının genişləndirilməsinə və gənclərin innovativ ideyalarının reallaşdırılmasına dəstək məqsədilə paytaxt Bakı və respublikanın ayrı-ayrı regionlarını əhatə edən genişmiqyaslı startap turları təşkil olunacaq.
Turların keçiriləcəyi bölgələrdə 17 fevral tarixindən startapçılar üçün təlimlər başlayacaq.
Startap turuna bu dəfə Quba şəhərindən start veriləcək. Təşkilatçılar cəbhə bölgəsində yaşayan gənclərin innovativ ideyalarını dəyərləndirmək məqsədilə bu il ilk dəfə olaraq Ağdama da səfər edəcəklər. Ümumilikdə il ərzində Azərbaycanın 13 şəhər və rayonunda startap turları təşkil olunacaq.
Qeyd edək ki, “I2B – İdeyadan Biznesə” startap hərəkatına www.i2b.az saytında qeydiyyatdan keçərək qoşulmaq mümkündür.

Платформа «I2B – От идеи к бизнесу», организуемая в течение уже двух лет подряд, будет продолжена и в 2020 году.
В рамках проекта, осуществляемого совместно Министерством транспорта, связи и высоких технологий, Общественным объединением «Региональное развитие» Фонда Гейдара Алиева, Фондом молодежи, Программой развития Организации Объединенных Наций, а также компаниями Azercell и Microsoft, в этом году также будет проведен ряд инновационных мероприятий. С целью оказания поддержки расширению стартап-движения и реализации инновационных идей молодежи будут организованы широкомасштабные стартап-туры, охватывающие Баку и отдельные регионы страны.
В регионах, где пройдут туры, с 17 февраля стартуют тренинги для стартаперов.
На этот раз стартап-туры начнутся в Губе. С целью оценки инновационных идей молодежи, живущей в прифронтовом регионе, организаторы впервые также посетят Агдам. В течение года стартап-туры будут организованы в общей сложности в 13 городах и регионах Азербайджана.
Отметим, что для участия в стартап-турах «I2B – От идеи к бизнесу» необходимо пройти регистрацию на сайте http://www.i2b.az.