Xəbər verdiyimiz kimi, Las-Veqasda 4 gün keçirilən, bu il çox sayda maraqlı açıqlamalarla müşayiət olunan “CES 2020” beynəlxalq texnologiya sərgisi yanvar ayının 10-da öz işini yekunlaşdırıb.
Beynəlxalq sərgidə “ağıllı” ev, süni intellekt, 5G, qatlama maşınları, nəzarət texnologiyası, robototexnika ilə bağlı minlərlə yeni məhsul təqdim edilib. Sərgi iştirakçılarının böyük marağına səbəb olan eksponatlar arasında smartfonlar üçün “SelfieType” gözəgörünməz klaviaturası xüsusi yer tutub.
Cənubi Koreyanın “Samsung” şirkətinin istehsalı olan “SelfieType” smartfon sahiblərinə telefon ekranına toxunuşa alternativ olaraq, masa üstündə və ya başqa bir sərt səth üzərində yazı yazmağa imkan verir. Onun texnologiyası smartfonun ön kamerası və süni intellekt alqoritmlərə əsaslanır.
bbc.news.com saytının verdiyi məlumata görə, gözəgörünməz klaviatura istifadəçinin barmaqlarını telefonun ön kamerası ilə izləyir və toxunuşların “Qwerty” klaviaturasındakı yerə uyğunluğunu müəyyənləşdirir.

Как сообщалось, международная технологическая выставка «CES 2020» , которая проходит в Лас-Вегасе в течение 4 дней, в этом году сопровождаемая многочисленными интересными анонсами, завершила свою работу 10 января.
На международной выставке были представлены тысячи новинок, связанных с умным домом, искусственным интеллектом, 5G, складными машинами, технологиями управления, робототехникой. Среди экспонатов, вызывающих большой интерес у участников выставки, особое место заняла невидимая клавиатура «SelfieType» для смартфонов.
«SelfieType», производящим «Samsung», южнокорейской компанией, позволяет владельцам смартфонов писать на своем рабочем столе или других твердых поверхностях в качестве альтернативы прикосновению к экрану телефона. Его технология основана на передней камере смартфона и алгоритмах искусственного интеллекта.
Как сообщает bbc.news.com, незаметная клавиатура отслеживает пальцы пользователя с передней камерой телефона и определяет, соответствует ли прикосновение месту на клавиатуре Qwerty.