AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev, şöbə müdiri, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Əlövsət Əliyev və böyük elmi işçisi Roza Şahverdiyeva Astanada (Qazaxıstan) keçiriləcək Application of Information and Communication Technologies (AICT-2014) - İnformasiya-kommunikasiya texnologiyalarının tətbiqi üzrə VIII Beynəlxalq konfransın işində elmi məruzə ilə çıxış etmək üçün dəvət alıblar.
Cari il oktyabrın 15-dən 17-dək davam edəcək tədbirdə institut əməkdaşlarının həmmüəllifi olduqları “İnnovativ strukturların idarə olunması üzrə informasiya təminatının işlənilməsi”(Development of information support systems for management of innovative structures) mövzusunda məruzə ilə çıxış edəcəkləri gözlənilir.
Qeyd edək ki, konfransda İKT-nin elm və təhsil, idarəetmə, təhlükəsizlik, səhiyyə və s. sahələrdə tətbiqinə dair tədqiqatlar aparan alim və mütəxəssislərin iştirakı nəzərdə tutulub.
AICT-2014 qeyd olunan sahələrdə çalışan və ya təhsil alan şəxslərə öz elmi işlərini geniş auditoriyaya təqdim etmək, mühüm məsələlərin optimal həllini tapmaq imkanı verən akademik konfranslardan biridir.

Research fellows of the Institute of Information Technology to participate at AICT-2014 International Conference
29 September 2014 - 15:08 | Important events
Director of the Institute of Information Technology, the acad. Rasim Alguliyev, head of the department, PhD in economics, associate professor Alovsat Aliyev and senior research fellow Roza Shahverdiyeva are invited to make report at the 8th International Conference on Application of Information and Communication Technologies (AICT2014) to be held in Astana, Kazakhstan, October 15, 16 and 17.
The reports will be on the Development of information systems for management of innovative support structures.
Note that the conference will be attended by leading scientists and engineers in the application of ICT in science and education, governance, security, health and so on.