Ölkəmizdə informasiya və rabitə xidmətlərinin həcmi artıb
Azərbaycan Dövlət Statistika Komitəsi növbəti dəfə informasiya və rabitə müəssisələrinin göstərdiyi xidmətlərin həcmini açıqlayıb.
Komitədən verilən məlumata görə, ilin əvvəlindən ötən səkkiz ay ərzində informasiya və rabitə müəssisələri əhaliyə, müəssisə və təşkilatlara 988,9 milyon manatlıq xidmət göstəriblər.
2013-cü ilin yanvar-avqustuna nisbətən informasiya və rabitə xidmətlərinin həcmi 10,5 faiz artıb.  Xidmətlərin 72,6 faizi əhaliyə göstərilib və əldə edilmiş gəlirin 78,6 faizi qeyri-dövlət sektorunun payına düşüb.

В Азербайджане вырос объем информационных услуг и услуг связи
Государственный комитет по статистике Азербайджана обнародовал объем информационных услуг и услуг связи, оказанных организациям и населению.
По сообщению комитета, в январе-августе организациям и населению Азербайджана были оказаны информационные услуги и услуги связи на общую сумму 988,9 миллиона манатов, что на 10,5 процента больше показателя аналогичного периода 2013 года.
Из общего объема информационных услуг и услуг связи 72,6 процента пришлось на долю услуг, оказанных населению. При этом 78,6 процентов из общего объема полученных доходов пришлось на долю негосударственного сектора.