Ölkəmizdə informasiya və rabitə xidmətlərinin həcmi artıb
Azərbaycan Dövlət Statistika Komitəsi növbəti dəfə informasiya və rabitə müəssisələrinin göstərdiyi xidmətlərin həcmini açıqlayıb.
Komitədən verilən məlumata görə, ilin əvvəlindən ötən səkkiz ay ərzində informasiya və rabitə müəssisələri əhaliyə, müəssisə və təşkilatlara 988,9 milyon manatlıq xidmət göstəriblər.
2013-cü ilin yanvar-avqustuna nisbətən informasiya və rabitə xidmətlərinin həcmi 10,5 faiz artıb.  Xidmətlərin 72,6 faizi əhaliyə göstərilib və əldə edilmiş gəlirin 78,6 faizi qeyri-dövlət sektorunun payına düşüb.

The volume of information and communication services increased
The State Statistics Committee announced increased volume of information and communication services.
Information and communication enterprises provided the population, enterprises and organizations with the services amounted 988.9 million over the past eight months, the committee reports.
Compared to January-August 2013, the volume of information and communication services increased by 10.5 percent. 72.6 percent of the services was rendered to the population, and 78.6 percent of the income accounted for non-state sector.