Yeni bankomat təqdim edilib
Səudiyyə Ərəbistanında ən böyük bankomat istehsalçısı “Alhamrani Universal” biometrik bankomat prototipinin yaradılması üçün “ShoCard” şirkəti ilə birgə fəaliyyətə başlayıb.
psm7.com saytının məlumatına əsasən, insanın identifikasiyası üçün hazırlanmış bankomat pulun çıxarılması zamanı blokçeyn texnologiyası əsasında işləyən sifətin tanınması sistemindən istifadə edir.
Şirkət nümayəndələrinin sözlərinə görə, bu üsul bankomatda ödəmə kartları ilə fırıldaqçılıq səviyyəsinin azalmasına imkan yaradacaq. Proqram təminatı artıq mövcud olan bankomat sisteminə tətbiq edilir və inteqrasiya olunmuş kameralardan istifadə edir. Blokçeyn texnologiyası, öz növbəsində, şəxsiyyətin təhlükəsiz identifikasiyası üçün tətbiq olunur.

Распознавание лиц и блокчейн: представлен новый вид банкомата
Самый большой производитель банкоматов в Саудовской Аравии Alhamrani Universal объединился с компанией ShoCard для создания прототипа биометрического банкомата на блокчейне.
Разрабатываемый банкомат для идентификации человека при снятии денег использует систему распознавания лиц, которая работает на базе технологии блокчейн. Новый продукт нацелен на рынок Саудовской Аравии.
Представители компаний считают, что такой способ верификации будет способствовать снижению уровня мошенничества с платежными картами в банкомате. ПО внедряется в уже имеющиеся банкоматные системы и использует встроенные камеры.
Технологию блокчейн, в свою очередь, применяют для безопасной идентификации личности, необходимой банкам для проверки законности снятия средств.