İnstitutda Elmi şuranın növbəti iclası keçirildi
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda Elmi şuranın növbəti iclası keçirildi. Öncə AMEA-nın akademik-katibi, institutun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev tədbiri giriş sözü ilə açaraq gündəlikdə duran məsələləri diqqətə çatdırdı.
Sonra Ümumi şöbənin müdiri Dinara Zeynalova 2017-ci ilin sentyabr-oktyabr ayları üçün institut əməkdaşlarına verilmiş tapşırıqların icra vəziyyəti barədə məlumat verdi. O, tapşırıqlara əsasən, müxtəlif problemlərə həsr olunmuş elmi seminarların təşkili, elmi-praktiki konfransların keçirilməsi, aparılan araşdırmalarla bağlı icmalların hazırlanması və təqdim olunması, institutun doktorant və dissertantlarının dissertasiya işlərinin icra vəziyyəti, elmi tədqiqatların nəticələrinə dair məqalələrin hazırlanması və digər tapşırıqların yerinə yetirilməsi ilə bağlı məsələlərdən danışdı.
Sonra çıxış edən akademik R.Əliquliyev institut əməkdaşlarına müvafiq tapşırıqlar üzrə tövsiyələrini verdi, hər bir tədqiqatçını mövzuları üzrə elmi araşdırmaları dərinləşdirməyə, beynəlxalq təcrübəni öyrənməyə və dünya elminə inteqrasiya etməyə çağırdı. Alim, həmçinin institut əməkdaşlarının beynəlxalq proqramlarda və qrant layihələrdə iştirakı ilə bağlı zəruri tədbirlərin həyata keçirilməsinin vacibliyini vurğuladı.

The next meeting of the Scientific Council is held at the Institute
The next meeting of the Scientific Council was held at the Institute of Information Technology of ANAS. Academician-secretary of ANAS, director of the institute, academician Rasim Alguliev highlighted the issues on the agenda.
Then, the head of the General Department, Dinara Zeynalova, informed the executives on the execution of the tasks given to the staff of the Institute for September-October 2017. According to the assignments, the organization of scientific seminars devoted to various problems, carrying out of scientific-practical conferences, preparation and presentation of reviews on the carried out researches, execution of dissertational works of doctoral and dissertational works of institute, preparation of articles on the results of scientific research and other tasks talked about the issues.
Then, the academician R. Alguliev gave recommendations to the staff of the Institute on the corresponding assignments, urging each researcher to deepen scientific research on topics, study international experience and integrate into world science. The scientist also emphasized the importance of taking necessary measures for the participation of institute's staff in international programs and grant projects.