İnformasiya cəmiyyətinin inkişafına dair Milli Strategiyanın həyata keçirilməsi üzrə Dövlət Proqramı təsdiq edildi
21 Sentyabr 2016 - 12:46 | Mühüm hadisələr
“Azərbaycan Respublikasında informasiya cəmiyyətinin inkişafına dair Milli Strategiyanın həyata keçirilməsi üzrə 2016–2020-ci illər üçün Dövlət Proqramı”nın təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, “Azərbaycan Respublikasında informasiya cəmiyyətinin inkişafına dair 2014 –2020-ci illər üçün Milli Strategiya”nın təsdiq edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2014-cü il 2 aprel tarixli 359 nömrəli Sərəncamının 3.1-ci bəndinin icrasını təmin etmək məqsədi ilə qərara alıram:
1. “Azərbaycan Respublikasında informasiya cəmiyyətinin inkişafına dair Milli Strategiyanın həyata keçirilməsi üzrə 2016–2020-ci illər üçün Dövlət Proqramı” təsdiq edilsin (əlavə olunur).
2. Bu Sərəncamın 1-ci hissəsi ilə təsdiq edilmiş Dövlət Proqramında nəzərdə tutulmuş tədbirlərin icrasının əlaqələndirilməsi Azərbaycan Respublikasının Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinə həvalə edilsin.
3. Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti bu Sərəncamdan irəli gələn digər məsələləri həll etsin.

President approves the ‘State Program on the implementation of the National Strategy for Information Society Development in Azerbaijan for 2016-2020 years’
21 September 2016 - 12:46 | Important events
Order of the President of the Republic of Azerbaijan on approving the "State Program on the implementation of the National Strategy for Information Society Development in Azerbaijan for 2016-2020 years".
Governed by Clause 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, I hereby resolve as follows:
1. To approve the "State Program on the implementation of the National Strategy for Information Society Development in Azerbaijan for 2016-2020 years".
2. To task the Ministry of Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan with executing the provisions of the State Program mentioned in Clause 1 of this Order.
3. To task the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan with taking necessary measures to resolve issues arising from this Order.