• “Müasir incəsənət məkanında süni intellekt: problemlər və perspektivlər” Beynəlxalq elmi-nəzəri konfrans, 11 aprel 2025-ci il
• “İnformasiya təhlükəsizliyinin aktual multidissiplinar elmi-praktiki problemləri”, V respublika konfransı, 29 noyabr 2019-cu il
•  “İnformasiya təhlükəsizliyinin aktual multidissiplinar elmi-praktiki problemləri”, IV respublika konfransı, 14 dekabr 2018-ci il
• “İnformasiya təhlükəsizliyinin aktual problemləri” III respublika elmi-praktiki seminarı, 08 dekabr 2017-ci il
• "Proqram mühəndisliyinin aktual elmi-praktiki problemləri"  I respublika  konfransı, 17 may  2017-ci il
• “İnformasiya-kommunikasiya texnologiyalarının tətbiqi” (AICT 2016) X beynəlxalq konfransı, 12-14 oktyabr 2016-cı il
• “Elektron tibbin multidissiplinar problemləri” I respublika elmi-praktiki konfransı, 24 may 2016-cı il
• “E-kitabxanaların formalaşması problemləri” respublika elmi-praktiki konfransı, 15 aprel 2016-cı il
• “Big Data: imkanları, multidissiplinar problemləri və perspektivləri” I respublika elmi-praktiki konfransı, 25 fevral 2016-cı il
• "İnformasiya təhlükəsizliyinin multidissiplinar problemləri üzrə II respublika elmi-praktiki konfransı" , 14 may 2015-ci il
• “Elektron dövlət quruculuğu problemləri” I Respublika elmi-praktiki konfransı, 4 dekabr, 2014-cü il
• “İnformasiya təhlükəsizliyi problemləri üzrə I respublika elmi-praktiki konfransı”, 17-18 may, 2013-cü il
• pci 2012
• pci 2010
• pci 2008
İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu ilə Azərbaycan Texniki Universiteti arasında əməkdaşlıq uğurla davam etdirilir
11 İyul 2025, 17:32 | Mühüm hadisələr
Süni intellekt texnologiyalarının əmək bazarına təsiri
11 İyul 2025, 16:01 | Müsahibələr, çıxışlar
“Süni intellekt texnologiyaları və aerokosmik problemlər” III beynəlxalq elmi-praktik konfrans keçirilib
11 İyul 2025, 09:20 | Konfranslar, İclaslar
Elektron dövlət platformasında Azərbaycan dili ekosisteminin formalaşdırılmasına dair konseptual yanaşmalar işlənilib
09 İyul 2025, 15:06 | Yeni nəşrlər
Pilotsuz uçuş aparatlarının kibertəhlükəsizliyinin təmin olunması üçün intellektual yanaşmalar işlənilir

• «Актуальные научно-практические проблемы программной инженерии» I Республиканская конференция, 17 мая 2017 год
• «Применение информационных и коммуникационных технологий» (AICT 2016) X Международная конференция, 12-14 октября 2016 год
• «Междисциплинарные проблемы электронной медицины» I Республиканская научно-практическая конференция, 24 мая 2016 год
• «Проблемы формирования э-библиотек» Республиканская научно-практическая конференция, 15 апреля 2016 год
• «Big Data: возможности, междисциплинарные проблемы и перспективы» I Республиканская научно-практическая конференция, 25 февраля 2016 год
• «II Республиканская научно-практическая конференция по междисциплинарным проблемам информационной безопасности», 14 мая 2015 год
• «Проблемы электронного государственного строительства» I Республиканская научно-практическая конференция, 4 декабря, 2014 год
• «I Республиканская научно-практическая конференция по проблемам информационной безопасности», 17-18 мая 2013 год