21-ci Azərbaycan Beynəlxalq Telekommunikasiya və İnformasiya Texnologiyaları sərgi-konfransı keçiriləcək
25 Noyabr 2015 - 15:30
21-ci Azərbaycan Beynəlxalq Telekommunikasiya və İnformasiya Texnologiyaları sərgi-konfransı keçiriləcək, Elm və Təhsil Nazirliyi, Elm ve Tehsil Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi, Azerbaycan Respublikasi Elm ve Tehsil Nazirliyi, Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi, Elm və Ali Təhsil, AMEA, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, Elmler Akademiyasi, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu, İnformasiya Texnologiyaları, AMEA ITI, AMEA İTİ, İTİ, ITI, ikt.az, ict.az, ict, ikt, www.ict.az, www.ikt.az, Rasim Aliguliyev, Rasim Əliquliyev, RM Əliquliyev, Əliquliyev Rasim, Academician Rasim Aliguliyev
Dekabrın 2-dən 5-nə kimi Bakıda 21-ci Azərbaycan Beynəlxalq Telekommunikasiya və İnformasiya Texnologiyaları sərgi-konfransı - “Bakutel 2015” keçiriləcək. Regionun ən böyük tədbirlərindən biri olan “Bakutel” sərgisi 20 ildən artıqdır ki, hər il telekommunikasiya bazarının aparıcı iştirakçılarını öz platformasında bir araya toplayır. İT üzrə məhsul və xidmətlərin nümayiş olunduğu sərgidə çoxsaylı görüşlər, forumlar və konfranslar İKT sahəsi üzrə ən son tendensiyaları, inkişaf perspektivlərini müzakirə etməyə imkan verir.
Birləşmiş Millətlər Təşkilatı, Beynəlxalq Telekommunikasiya İttifaqı və Rabitə sahəsində Regional Birlik kimi beynəlxalq təşkilatların dəstəyi, eləcə də Ümumdünya Sərgi Sənayesi Assosiasiyası (UFI) tərəfindən sərgiyə verilmiş keyfiyyət nişanı “Bakutel” sərgisinin beynəlxalq nüfuzunu bir daha təsdiq edir. Sərginin təşkilatçıları qismində “Iteca Caspian” və “Caspian Event Organisers” şirkətləri çıxış edir.
Artıq bu günə qədər Azərbaycan, Rusiya, Fransa, ABŞ və digər ölkələri təmsil edən 200-dən artıq şirkət sərgidə iştirak edəcəyini təsdiqləyib. İştirakçıların 40%-i “Bakutel” sərgisinin daimi eksponentləridir. Sərgi iştirakçıları arasında aparıcı İKT şirkətləri, Azərbaycanın mobil / rabitə operatorları, internet provayderləri, sistem inteqratorları və tanınmış brendlərin distribyutorları, debütantları arasında Rusiya, ABŞ və Türkiyənin bir sıra aparıcı şirkətləri yer alır. Sərginin qeydiyyat üzrə sponsoru “Eurodesign” şirkətidir.

21st Azerbaijan International Telecommunications and Information Technologies Exhibition and Conference to be held 25.11.2015    15:30
Bakutel 2015, the 21st Azerbaijan International Exhibition and Conference on Telecommunications and Information Technologies will take place from 2–5 December 2015 in Baku. Every year for over 20 years, Bakutel, the largest exhibition in the region, has been bringing together leading players of the communications market. As the main arena for presenting IT products and services, Bakutel has acquired status as the main business platform where contacts are made and new businesses are created.
The support from international industry institutions such as the UN, the Ministry of Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan  the International Telecommunication Union (ITU), the Regional Commonwealth in the Sphere of Communication, and accreditation from UFI, the Global Association of the Exhibition Industry attests to Bakutel’s international recognition. The organisers of the event are Iteca Caspian and Caspian Event Organisers.
Around 200 companies from Azerbaijan, Russia, France, America and other countries have already confirmed they will be exhibiting at Bakutel 2015. 40% of exhibitors are regular exhibitors. Among exhibitors are leading ICT companies, mobile operators, communications operators, internet providers, system integrators, and distributors of well-known brands. A number of leading companies from Russia, America and Turkey will be exhibiting for the first time. Eurodesign will be sponsoring Visitor Registration.