“3338.01 – Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə minimum imtahanı keçirilib May 31, 2019 | 11:00 / Mühüm hadisələr
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun Tədris-İnnovasiya Mərkəzində institutun doktorantları üçün test üsulu ilə minimum imtahanı keçirilib.
İmtahanda institutun “3338.01 – Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə təhsil alan doktorantları – Roza Şahverdiyeva, Günay İskəndərli və Oqtay Ələkbərov  iştirak ediblər. Doktorantlar 90 dəqiqə ərzində 50 sualı cavablandırıblar.
Qeyd edək ki, imtahan komissiyasının sədri, AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev, üzvləri – institutun texnologiyalar üzrə direktor müavini, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Rəşid Ələkbərov, institutun elmi katibi Mədinə Səidova, şöbə müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev və Təhsil şöbəsinin müdiri, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Fərhad Yusifovdur.

Состоялся экзамен по специальности «3338.01 – Системный анализ, управление и обработка информации» Мая 31, 2019 | 11:00 / Важные события
В Учебно-инновационном центре Института информационных технологий НАНА состоялся тестовый экзамен для докторантов института.
Экзамен сдавали докторанты института, обучающиеся по специальности по специальности «3338.01 – Системный анализ, управление и обработка информации» – сотрудник Отдела №8 Роза Шахвердиева, научный сотрудник института, сотрудник Отдела №13 Гюнай Искяндерли, главный специалист Отдела №4 Октай Алекперов. Докторанты ответили на 50 вопросов за 90 минут.
Отметим, что председателем экзаменационной комиссии является вице-президент НАНА, директор института, академик Расим Алигулиев, члены – заместитель директора института по технологиям, доктор философии по технике, доцент Ращид Алекперов, ученый секретарь института Медина Саидова, заведующий отделом, член-корреспондент НАНА, доктор технических наук Рамиз Алыгулиев и заведующий Отделом образования, доктор философии по технике, доцент Фархад Юсифов.