“3338.01 – Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə minimum imtahanı keçirilib May 31, 2019 | 11:00 / Mühüm hadisələr
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun Tədris-İnnovasiya Mərkəzində institutun doktorantları üçün test üsulu ilə minimum imtahanı keçirilib.
İmtahanda institutun “3338.01 – Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə təhsil alan doktorantları – Roza Şahverdiyeva, Günay İskəndərli və Oqtay Ələkbərov  iştirak ediblər. Doktorantlar 90 dəqiqə ərzində 50 sualı cavablandırıblar.
Qeyd edək ki, imtahan komissiyasının sədri, AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev, üzvləri – institutun texnologiyalar üzrə direktor müavini, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Rəşid Ələkbərov, institutun elmi katibi Mədinə Səidova, şöbə müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev və Təhsil şöbəsinin müdiri, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Fərhad Yusifovdur.

Minimum exam on the specialty 3338.01 - System Analysis, Management and Information Processing held May 31, 2019 | 11:00 / Important events
At the Institute of Information Technology of ANAS, the minimum test was held for the Ph.D. candidates of the institute.
The exam was attended by Ph.D. students - Roza Shahverdiyeva, Gunay Iskenderli and Ogtay Alakbarov - "3338.01 - System Analysis, Management and Data Processing". The candidates answered 50 questions in 90 minutes.
The exam was attended by Ph.D. students - Roza Shahverdiyeva, Gunay Iskenderli and Ogtay Alakbarov - "3338.01 - System Analysis, Management and Data Processing". They answered 50 questions in 90 minutes.
Vice-president of ANAS, academician Rasim Alguliyev is a chairman, deputy director for technology Ph.D. Rashid Alakbarov, scientific secretary of the institute Madina Saidova, correspondent member of ANAS, Doctor of Technical Sciences Ramiz Aliguliyev and Head of Education Department, Ph.D. Farhad Yusifov are members of the examination commission.