Fəlsəfə doktoru hazırlığı üçün ixtisas üzrə doktoranturaya qəbul imtahanı keçirildi Yanvar 15, 2019 | 03:00 / Mühüm hadisələr
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda 2018/2019-cu tədris ili üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanı keçirildi. İmtahanda “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə 1, “İnformasiyanın mühafizə üsulları və sistemləri, informasiya təhlükəsizliyi” ixtisası üzrə 1 və “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə 1 iddiaçı iştirak edirdi.
Fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorluq imtahanının keçirilməsi üçün institutda imtahan komissiyası yaradılmışdır. Komissiyanın sədri AMEA-nın akademik-katibi, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev, üzvləri – AMEA-nın müxbir üzvü, texnika üzrə elmlər doktoru, professor Məsumə Məmmədova, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, institutun texnologiyalar üzrə direktor müavini, dosent Rəşid Ələkbərov, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Yadigar İmamverdiyev, institutun elmi katibi Mədinə Səidova və texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Fərhad Yusifovdur.

Состоялся вступительный экзамен в докторантуру по программе подготовки докторов философии Янв 15, 2019 | 03:00 / Важные события
В Институте информационных технологий НАНА состоялся экзамен в докторантуру по программе подготовки докторов философии на 2018-2019 учебный год. На экзамене приняли участие 3 соискателя, 1 – по специальности «Системный анализ, управление и обработка информации», 1 – по специальности «Методы и системы информационной защиты, информационная безопасность» и 1 – по специальности «Компьютерные науки».
В институте была создана экзаменационная комиссия по проведению экзамена в докторантуру по подготовке докторов философии. Председателем комиссии является академик-секретарь НАНА, директор Института информационных технологий, академик Расим Алигулиев, члены – член-корреспондент НАНА, доктор технических наук, профессор Масума Мамедова, член-корреспондент НАНА, доктор технических наук Рамиз Алыгулиев, доктор философии по технике, заместитель директора института по технологиям, доцент Рашид Алекперов, доктор философии по технике, доцент Ядигяр Имамвердиев, научный секретарь института Медина Сеидова и докторв философии по технике, доцент Фардах Юсифов.