İnstitutun əməkdaşı beynəlxalq konfransın proqram komitəsinin üzvü seçilib Oktyabr 17, 2018 | 10:43 / Mühüm hadisələr
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun 9 saylı şöbəsinin baş mühəndisi, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Şəfəqət Mahmudova “Şəbəkələr, Kommunikasiyalar, Naqilsiz və Mobil Hesablamalar” üzrə III beynəlxalq konfransın (3rd International Conference on Networks, Communications, Wireless and Mobile Computing) proqram komitəsinin üzvü seçilib.
24-25 noyabr 2018-ci il tarixlərdə Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində keçiriləcək tədbirin əsas istiqamətlərinə kommunikasiya şəbəkələrinin arxitekturaları və dizayn, şəbəkə tətbiqləri, şəbəkə əməliyyatı və idarəetmə, şəbəkə təhlükəsizliyi və gizlilik, mobil Ad-hoc və sensor şəbəkələri, peyk kommunikasiyaları, naqilsiz multimedia sistemləri, kriptoqrafiya, təhlükəsizlik və mobil şəbəkələrin gizliliyi kimi mövzular daxildir.

Сотрудница института избрана членом Программного комитета международной конференции Окт 17, 2018 | 10:43 / Важные события
Главный инженер Отдела №9 Института информационных технологий НАНА, доктор философии по технике, доцент Шафагат Махмудова избрана членом III программного комитета международной конференции по «Сети, коммуникации, беспроводные и мобильные вычисления»  (3rd International Conference on Networks, Communications, Wireless and Mobile Computing).
Основные направления конференции, которая пройдёт в Дубаи, Объединённые Арабские Эмираты, 24-25 ноября 2018 года, включают архитектуру и дизайн сетей связи, сетевые приложения, сетевые операции и управление, сетевую безопасность и конфиденциальность, мобильные сети Ad-hoc и сенсорные сети, спутниковые коммуникации, беспроводные мультимедийные системы, криптографию, безопасность и конфиденциальность мобильных сетей.