İnstitutun əməkdaşı beynəlxalq konfransın proqram komitəsinin üzvü seçilib Oktyabr 17, 2018 | 10:43 / Mühüm hadisələr
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun 9 saylı şöbəsinin baş mühəndisi, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Şəfəqət Mahmudova “Şəbəkələr, Kommunikasiyalar, Naqilsiz və Mobil Hesablamalar” üzrə III beynəlxalq konfransın (3rd International Conference on Networks, Communications, Wireless and Mobile Computing) proqram komitəsinin üzvü seçilib.
24-25 noyabr 2018-ci il tarixlərdə Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində keçiriləcək tədbirin əsas istiqamətlərinə kommunikasiya şəbəkələrinin arxitekturaları və dizayn, şəbəkə tətbiqləri, şəbəkə əməliyyatı və idarəetmə, şəbəkə təhlükəsizliyi və gizlilik, mobil Ad-hoc və sensor şəbəkələri, peyk kommunikasiyaları, naqilsiz multimedia sistemləri, kriptoqrafiya, təhlükəsizlik və mobil şəbəkələrin gizliliyi kimi mövzular daxildir.

Employee of the institute elected as a member of the program committee of the international conference October 17, 2018 | 10:43 / Important events
Chief Engineer of the 9th Division of the Institute of Information Technology of ANAS, Ph.D. in Technical Sciences, Associate Professor Shafagat Mahmudova was selected as a member of the program committee 3rd International Conference on Networking, Communications, Wireless and Mobile Computing.
The main focus areas of the event, which will be held in Dubai, United Arab Emirates on November 24-25, 2018 include: communication networks architecture and design, network applications, network operations and management, network security and privacy, mobile Ad-hoc and sensor networks, satellite communications, wireless multimedia systems, cryptography, security, and privacy of mobile networks.