İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda magistrantların tədris ilinə start verildi Sentyabr 17, 2018 | 03:40 / Mühüm hadisələr
Məlumdur ki, AMEA prezidentinin 10 sentyabr 2015-ci il Sərəncamına əsasən, AMEA-nın magistratura pilləsinə qəbul olmuş bütün magistrantlara ingilis dili, psixologiya, pedaqogika, fəlsəfənin əsasları kimi ümumi fənlər üzrə dərslərin tədrisi və imtahanların təşkili AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutuna həvalə olunmuşdur.
Cari ildə AMEA-nın magistraturasına qəbul üçün müsahibədə 1124 bakalavr iştirak etmiş, ümumilikdə 67 magistrant qəbul olmuşdur.
Bu gün İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun Tədris-İnnovasiya Mərkəzində (TİM) 2018-2019-cu tədris ilində Akademiyada magistratura pilləsinə qəbul olunmuş magistrantlara xarici dil fənnindən ilk dərs keçirildi. Semestr ərzində keçiriləcək xarici dil fənni üzrə dərslər magistrantlara 4 alt qrup üzrə tədris olunacaq.
Qeyd edək ki, ümumi fənlər üzrə nəzəri və praktiki dərslər TİM-də peşəkar müəllimlər tərəfindən tədris edilir, semestr imtahanları isə elektron test üsulu ilə həyata keçirilir.

В Институте информационных технологий НАНА стартовал учебный год магистрантов Сен 17, 2018 | 03:40 / Важные события
Согласно распоряжению президента НАНА от 10 сентября 2015 года, преподавание основ английского языка, философии, психологии, педагогики и других общих предметов для магистрантов НАНА, а также организация экзаменов по ним были возложены на Институт информационных технологий НАНА.
В текущем году в конкурсе приема в магистратуру НАНА приняло участие 1124 бакалавра, из которых 67 человек стали магистрантами НАНА.
Сегодня в Учебно-инновационном центре (УИЦ) Института информационных технологий НАНА был проведен первый урок по иностранному языку для магистрантов академии 2018-2019 учебного года. В течение семестра уроки по иностранному языку магистрантам будут преподаваться по 4 подгруппам.
Отметим, что теоретические и практические занятия по общим предметам преподаются магистрантам профессиональными педагогами. Семестровые экзамены осуществляются методом электронного тестирования.