İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda magistrantların tədris ilinə start verildi Sentyabr 17, 2018 | 03:40 / Mühüm hadisələr
Məlumdur ki, AMEA prezidentinin 10 sentyabr 2015-ci il Sərəncamına əsasən, AMEA-nın magistratura pilləsinə qəbul olmuş bütün magistrantlara ingilis dili, psixologiya, pedaqogika, fəlsəfənin əsasları kimi ümumi fənlər üzrə dərslərin tədrisi və imtahanların təşkili AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutuna həvalə olunmuşdur.
Cari ildə AMEA-nın magistraturasına qəbul üçün müsahibədə 1124 bakalavr iştirak etmiş, ümumilikdə 67 magistrant qəbul olmuşdur.
Bu gün İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun Tədris-İnnovasiya Mərkəzində (TİM) 2018-2019-cu tədris ilində Akademiyada magistratura pilləsinə qəbul olunmuş magistrantlara xarici dil fənnindən ilk dərs keçirildi. Semestr ərzində keçiriləcək xarici dil fənni üzrə dərslər magistrantlara 4 alt qrup üzrə tədris olunacaq.
Qeyd edək ki, ümumi fənlər üzrə nəzəri və praktiki dərslər TİM-də peşəkar müəllimlər tərəfindən tədris edilir, semestr imtahanları isə elektron test üsulu ilə həyata keçirilir.

The Institute of Information Technology has started the academic year of master’s students September 17, 2018 | 03:40 / Important events
It is known that, according to the decree of the President of ANAS dated September 10, 2015, the Institute of Information Technology of ANAS was responsible for the teaching of subjects and examinations on general subjects such as English, Psychology, Pedagogy and Philosophy to all Master's degree students of ANAS.
In the current year, 1124 bachelors participated in the interview for admission to the Master's degree of ANAS, and overall 67 masters were admitted.
Today, at theTraining and Innovation Center (TIC) of the Institute of Information Technology, the first lesson on the foreign language was held for the Master's degree students. The lessons on the foreign language will be taught under four subgroups.
It should be noted that theoretical and practical lessons on general subjects are taught by the professional teachers at the TIC, and semester examinations are carried out electronically.