Fəlsəfə fənni üzrə doktoranturaya qəbul imtahanları keçirilir Yanvar 26, 2017 | 04:46 / Mühüm hadisələr
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda fəlsəfə fənni üzrə doktoranturaya qəbul imtahanları keçirilir. Müvafiq imtahanlar AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadənin 9 iyun 2015-ci il tarixli Sərəncamına əsasən, artıq 2-ci ildir ki, AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun Tədris-İnnovasiya Mərkəzində Akademiya üzrə mərkəzləşdirilmiş qaydada test texnologiyaları əsasında təşkil edilir. İki gün davam edəcək imtahanlarda ümumilikdə 164 nəfər iştirak edəcək.
İmtahanların qəbul edilməsi məqsədilə yaradılmış komissiyanın sədri AMEA-nın müxbir üzvü Bəxtiyar Əliyev, üzvləri – fəlsəfə üzrə elmlər doktorları Əbülhəsən Abbasov, Fərman İsmayılov və AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil idarəsinin rəhbəri, texnika üzrə elmlər doktoru Əminağa Sadıqov imtahanın gedişatı ilə tanış olublar. B.Əliyevin bildirdiyinə görə, imtahanların yüksək səviyyədə keçirilməsi üçün Tədris-İnnovasiya Mərkəzində lazımi şərait yaradılıb, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu tərəfindən işlənilib tətbiq edilən test texnologiyası imtahan verənlərin biliklərinin tam obyektiv şəkildə qiymətləndirilməsinə imkan verir.

Entrance doctoral exams in philosophy is held January 26, 2017 | 04:46 / Important events
Institute of Information Technology of ANAS holds doctoral exams in philosophy. Under decree of ANAS President Academician Akif Alizadeh dated June 9, 2015 the particular exams are being held at the Training-Innovation Center of the Institute of Information Technology in more than 2 years, based on testing technology in a centralized manner. A total of 164 people will attend the two-day exams.
Chairman of the Exam Adoption Commission is corresponding member of ANAS Bakhtiyar Aliyev, members – PhDs in Philosophy Abulhasan Abbasov, Farman Ismayilov and head of Science and Education Office of the Presidium of ANAS Dr. Engineering Aminagha Sadigov acquainted with the exam course. According to the B. Aliyev necessary conditions were created at the institute for high level exam adoption in the Training - Innovation Centre, developed and applied by the Institute of Information Technology, test technology enables an objective assessment of the participants' knowledge of the exam.