İnstitutda fəlsəfə fənni üzrə doktorluq imtahanları keçirildi Noyabr 30, 2016 | 04:00 / Mühüm hadisələr
28 və 30 noyabr 2016-cı il tarixlərdə AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun Tədris-İnnovasiya Mərkəzində AMEA-nın doktorant və dissertantlarının fəlsəfə fənni üzrə doktorluq imtahanları keçirildi.
Akademiya üzrə mərkəzləşdirilmiş qaydada test texnologiyaları əsasında keçirilən imtahanlarda AMEA-nın 30 elmi müəssisə və təşkilatından ümumilikdə 115 doktorant və dissertant iştirak edirdi.
İmtahanların qəbul edilməsi məqsədilə yaradılmış, AMEA-nın müxbir üzvü Bəxtiyar Əliyevin rəhbərlik etdiyi komissiya üzvləri imtahanların gedişatı ilə yaxından tanış oldular, yaradılan innovativ şəraitə görə institutun rəhbərliyinə və əməkdaşlara təşəkkürünü bildirdilər.
Qeyd edək ki, AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadənin 17 noyabr 2015-ci il Sərəncamına əsasən fəlsəfə fənni üzrə doktoranturaya qəbul və doktorluq imtahanları AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda keçirilir.

On 28-30 November 2016, at the Training Innovation Center of ANAS Institute of Information Technology for PhD students and dissertants of the Academy were organized doctoral examinations in the discipline of "Philosophy".
At the examinations, which were conducted in the method of centralized testing form, were participated 115 doctoral students and dissertators from 30 scientific institutions and ANAS organizations.
Members of the commission headed by corresponding member of ANAS, Bakhtiyar Aliyev, established for the purpose of adoption of exams, got acquainted with the exam, expressed gratitude to the management and staff of the Institute creates innovative conditions.
Note that, according to the Decree of the President of ANAS, Academician Akif Alizadeh dated November 17, 2015 admission to doctorate and doctorate examinations on philosophy held at the Institute of Information Technology of ANAS.