Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar naziri “AZCLOUD Hackathon 2019” müsabiqəsinin iştirakçıları ilə görüşüb
30 Avqust 2019 - 15:39 | Konfranslar, İclaslar
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən “AzInTelecom” MMC-nin təşkilatçılığı “Hewlett Packard Enterprise”, “R.I.S.K Company”, “Azercell Telekom”, “TrendMicro”, “Juniper Networks”, “Cisco” və “Bestcomp Group” şirkətlərinin sponsorluğu və tərəfdaşlığı ilə keçirilən “AZCLOUD Hackathon 2019" müsabiqəsi davam edir.
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar naziri Ramin Quluzadə Bakı Olimpiya Stadionunda müsabiqənin iştirakçıları ilə görüşüb. Komandaların üzvləri ilə tanış olan nazir gənclərin informasiya texnologiyaları sahəsinə artan marağını xüsusi vurğulayıb.
R.Quluzadə informasiya-kommunikasiya texnologiyaları sahəsində yüksək ixtisaslı gənc kadrlara ehtiyac olduğunu bildirib, Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyində və tabeliyindəki qurumlarda gənc kadrlara yaradılan şəraitdən danışıb.
Daha sonra nazir komanda iştirakçıları ilə “AZCLOUD Hackathon 2019" yarışması, bu yarışa qatılmaqda məqsədləri və gələcək planları haqqında ətraflı söhbət edib. Gənclərin suallarını cavablandırdıqdan sonra R.Quluzadə iştirakçılar üçün ayrılmış xüsusi “skybox”ları gəzib və komandalara yaradılmış şəraitlə tanış olub.

Minister of Transport, Communications and High Technologies meets with participants of AZCLOUD Hackathon 2019
30 August 2019 - 15:39 | Conferences, assemblies
The AZCLOUD Hackathon 2019 contest, organized by AzInTelecom LLC under the Ministry of Transport, Communications and High Technologies and sponsored by companies Hewlett Packard Enterprise, R.I.S.K Company, Azercell Telecom, TrendMicro, Juniper Networks, Cisco, and Bestcomp Group, is ongoing.
Minister of Transport, Communications and High Technologies Ramin Guluzade met with contestants at the Baku Olympic Stadium. Getting acquainted with team members, the Minister emphasized the growing interest of youth in the field of information technologies.
Ramin Guluzade noted the need for highly qualified young professionals in the field of information and communication technologies and spoke about the conditions created for young professionals in the Ministry of Transport, Communications and High Technologies and its subordinate organizations.
Then the Minister talked with team members about the AZCLOUD Hackathon 2019 contest, its goals and plans for the future. After answering the questions from youth, Ramin Guluzade viewed special skyboxes allocated for each team and familiarized himself with the conditions created here.