Səudiyyə Ərəbistanında qohumlar “WhatsApp”da davaya görə həbsxanaya düşdülər
Səudiyyə Ərəbistanında 2 xalaqızı SMS və “WhatsApp” messenceri vasitəsilə bir-birilərinə qarşı təhqiramiz ifadələr işlətdiklərinə görə məhkəmə onları 10 gün müddətinə azadlıqdan məhrum edib. Hələ bu azmış kimi xalaqızıların hər birinə 20 şallaq da vurulacaq.
Ciddə şəhər məhkəməsi əvvəlcə qohumları sülh yolu ilə barışdırmağa cəhd göstərib. Lakin qadınlar qarşılıqlı güzəştə getməkdən imtina etdikləri üçün məhkəmə onlara qarşı sərt hökm çıxarıb.
newsru.com-un verdiyi xəbərə görə, tərəflər məhkəmənin qərarı ilə razılaşmayıblar və 30 gün müddətində apellyasiya şikayəti verəcəklərini bildiriblər.

Уголовный суд города Джидда в Саудовской Аравии приговорил двух женщин к 10 дням тюрьмы и 20 ударам плетьми каждую за обмен оскорбительными сообщениями посредством SMS и через интернет-мессенджер WhatsApp.
Одна из женщин обвинила свою кузину в отправке оскорбительных сообщений, портящих ее репутацию. Судья сначала попытался убедить родственниц мирно разрешить эту ситуацию, напомнив, что идет священный месяц Рамадан.
Но после того, как женщины отказались пойти на взаимные уступки, судья вынес свой суровый приговор, обязав их также в будущем не вредить друг другу ни морально, ни физически, передает Al Arabiya.