AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” və “Kompüter elmləri” ixtisasları üzrə doktorluq imtahanı keçirildi. İmtahanda institutun dissertantları Babək Nəbiyev və Roza Şahverdiyeva iştirak edirdilər.
Qeyd edək ki, AMEA Prezidentinin 27 oktyabr 2017-ci il 703 saylı “Qış imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” sərəncamına əsasən, “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” və “Kompüter elmləri” ixtisasları üzrə doktorluq imtahanının qəbul edilməsi üçün İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda komissiya yaradılmışdır.
İmtahan komissiyasının sədri, institutun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev, üzvləri – texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Rəşid Ələkbərov, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika üzrə elmlər doktoru, professor Məsumə Məmmədova, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika üzrə elmlər doktoru Ramiz Alquliyev, institutun elmi katibi Mədinə Səidova və texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Fərhad Yusifovdur.

В Институте информационных технологий НАНА по специальностям «Системный анализ, управление и обработка информации» и «Компьютерные науки» был проведен докторский экзамен. На экзамене приняли участие диссертант института Бабек Набиев и Роза Шахвердиева.
Отметим, что в соответствии с указом Президента НАНА от 27 октября 2017 года №703 «О проведении зимней экзаменационной сессии» в Институте информационных технологий была создана комиссия для принятия докторских экзаменов по специальности «Системный анализ, управление и обработка информации» и «Компьютерные науки».
Председатель экзаменационной комиссии, директор института, академик Расим Алигулиев, члены – доктор философии по технике, доцент Рашид Алекперов, член-корреспондент НАНА, доктор технических наук, профессор Масума Мамедова, член-корреспондент НАНА, доктор технических наук Рамиз Алыгулиев, научный секретарь Медина Саидова и доктор философии по технике, доцент Фархад Юсифов.