AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” və “Kompüter elmləri” ixtisasları üzrə doktorluq imtahanı keçirildi. İmtahanda institutun dissertantları Babək Nəbiyev və Roza Şahverdiyeva iştirak edirdilər.
Qeyd edək ki, AMEA Prezidentinin 27 oktyabr 2017-ci il 703 saylı “Qış imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” sərəncamına əsasən, “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” və “Kompüter elmləri” ixtisasları üzrə doktorluq imtahanının qəbul edilməsi üçün İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda komissiya yaradılmışdır.
İmtahan komissiyasının sədri, institutun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev, üzvləri – texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Rəşid Ələkbərov, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika üzrə elmlər doktoru, professor Məsumə Məmmədova, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika üzrə elmlər doktoru Ramiz Alquliyev, institutun elmi katibi Mədinə Səidova və texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Fərhad Yusifovdur.

Doctoral exam on specialty was held at the institute
Doctorate exam on "Systematic analysis, management and information processing" and "Computer science" were held at the Institute of Information Technology of ANAS.  Candidates for a degree of the instituite Babak Nabiyev and Roza Shahverdiyeva the exam.
It should be noted that a commission was established at the Institute of Information Technology for the adoption of a doctoral examination on the specialty "System Analysis, Management and Information Processing" and "Computer Science" according to the decree of the President of ANAS dated 27 October 2017 "Winter Examination Session 703".
Director of institute, academician Rasim Alguliev, associate professor Rashid Alakbarov, corresponding member of ANAS, doctor of sciences, professor Masuma Mammadova, correspondent member of ANAS, doctor of sciences Ramiz Alguliyev, the scientific secretary of the institute Medina Saidova and PhD Farhad Yusifov were chairmen of the Examination Commission.