“CES 2020” beynəlxalq sərgisi davam edir
Yanvar ayının 7-də ABŞ-ın Las-Veqas şəhərində öz işinə başlayan “CES 2020” beynəlxalq sərgisinin ikinci günündə də xeyli sayda ziyarətçisi olub.
Burada nümayiş olunan “Waverly Labs” tərcümə qulaqcıqları diqqət çəkir. Cihaz bir smartfona qoşularaq eyni vaxtda dörd nəfərlə ünsiyyət qurmağa imkan verir.
“Atmos” hava filtrasiyası üçün yeni cihaz təqdim edir. Bu qurğudan istifadə zamanı insanın üzünə makiyajın pozulmaması və ya eynəyin buxarlanmaması üçün xüsusi qoruyucu taxılmır.
Təqdim edilən “Wahu” döşəmənin formasını yerli şəraitə uyğun dəyişdirən bir cüt ayaqqabıdır. Bu ayaqqabı lazım olduqda insanın müvazinətini sabit saxlaya bilir.
“Shoeblast” adlı cihaz isə, pis qoxulu ayaqqabıların qarşısını almaq məqsədilə hazırlanıb. “Shoeblast” simulyatorları sterilizasiya etmək məqsədilə istilik və ultrabənövşəyi işıq tətbiq edir. Bunun üçün rütubət sensorundan istifadə olunur.
bbc.com saytının məlumatına görə, "CES 2020"də nümayiş etdirilən “EnvisionBody” cihazı insanlara daha çox məşq etdikləri təqdirdə görünüşlərinin necə dəyişdiyini göstərir. O, məşq zamanı istifadəçilərin bədən quruluşunun ideal formasını əks etdirir.

Продолжается международная выставка «CES 2020»
Во второй день международной выставки «CES 2020», которая началась 7 января в Лас-Вегасе, США, она также стала большим количеством посетителей.
Здесь представлены переводные наушники «Waverly Labs». Устройство позволяет общаться с четырьмя людьми одновременно, подключаясь к смартфону.
«Atmos» представляет новое устройство для воздушной фильтрации. При использовании этого устройства не требуется специальной защитной прокладки, чтобы не испортить макияж лица человека или испарить очки.
Представленная «Ваху» - это пара обуви, которые меняют форму пола в соответствии с местными условиями. Эта обувь может держать человека стабильным, если это необходимо.
Устройство под названием «Shoeblast» предназначено для предотвращения неприятных запахов обуви. Симуляторы «Shoeblast» применяют тепло и ультрафиолетовый свет для стерилизации. Для этого используется датчик влажности.
Как сообщает сайт, устройство «EnvisionBody», показанное в CES 2020, показывает, как их внешний вид изменился, если люди больше тренируются. Он отражает идеальную форму структуры тела пользователей во время тренировки.