“CES 2020” beynəlxalq sərgisi davam edir
Yanvar ayının 7-də ABŞ-ın Las-Veqas şəhərində öz işinə başlayan “CES 2020” beynəlxalq sərgisinin ikinci günündə də xeyli sayda ziyarətçisi olub.
Burada nümayiş olunan “Waverly Labs” tərcümə qulaqcıqları diqqət çəkir. Cihaz bir smartfona qoşularaq eyni vaxtda dörd nəfərlə ünsiyyət qurmağa imkan verir.
“Atmos” hava filtrasiyası üçün yeni cihaz təqdim edir. Bu qurğudan istifadə zamanı insanın üzünə makiyajın pozulmaması və ya eynəyin buxarlanmaması üçün xüsusi qoruyucu taxılmır.
Təqdim edilən “Wahu” döşəmənin formasını yerli şəraitə uyğun dəyişdirən bir cüt ayaqqabıdır. Bu ayaqqabı lazım olduqda insanın müvazinətini sabit saxlaya bilir.
“Shoeblast” adlı cihaz isə, pis qoxulu ayaqqabıların qarşısını almaq məqsədilə hazırlanıb. “Shoeblast” simulyatorları sterilizasiya etmək məqsədilə istilik və ultrabənövşəyi işıq tətbiq edir. Bunun üçün rütubət sensorundan istifadə olunur.
bbc.com saytının məlumatına görə, "CES 2020"də nümayiş etdirilən “EnvisionBody” cihazı insanlara daha çox məşq etdikləri təqdirdə görünüşlərinin necə dəyişdiyini göstərir. O, məşq zamanı istifadəçilərin bədən quruluşunun ideal formasını əks etdirir.

On the second day of the international exhibition “CES 2020”, which began on January 7 in Las Vegas, USA, it also became a large number of visitors.
Here are Waverly Labs earplugs. The device allows you to communicate with four people at the same time, connecting to a smartphone.
Atmos Introduces New Air Filtration Unit When using this device, a special protective pad is not required so as not to spoil the face makeup of a person or evaporate glasses.
Presented by Wahu is a pair of shoes that change the shape of the floor in accordance with local conditions. These shoes can keep a person stable, if necessary.
A device called “Shoeblast” is designed to prevent unpleasant shoe odors. Shoeblast simulators use heat and UV light to sterilize. For this, a humidity sensor is used.
According to bbc.com, the EnvisionBody device shown in CES 2020 shows how their appearance has changed if people train more. It reflects the ideal shape of the body structure of users during training.