“İnformasiya və Kommunikasiya Texnologiyalarının tətbiqi üzrə 13-cü IEEE Beynəlxalq Konfransı”na (AICT 2019) yekun vurulub Oktyabr 25, 2019 | 10:06 / Konfranslar, iclaslar
Oktyabrın 25-də ADA Universitetində “İnformasiya və Kommunikasiya Texnologiyalarının tətbiqi üzrə 13-cü IEEE Beynəlxalq Konfransı”nın (AICT 2019) bağlanış mərasimi keçirilib.
ADA Universitetinin İnformasiya Texnologiyaları və Mühəndislik fakültəsinin baş müəllimi Abzətdin Adamov konfransın başa çatması münasibətilə iştirakçıları təbrik edib, konfransın yüksək səviyyədə təşkilinə görə təşkilatçılara və əməyi olan şəxslərə təşəkkürünü bildirib.
O, öz nitqində İKT-nin tətbiqinin yeni rəqəmsal əsrin zəruri tələbi olduğunu vurğulayıb.
A.Adamov sonda “İnformasiya və Kommunikasiya Texnologiyalarının tətbiqi üzrə 14-cü IEEE Beynəlxalq Konfransı”nın (AICT 2020) gələn il Özbəkistanda keçiriləcəyini bildirib.
Tədbirdə konfransın xarici ölkələrdən olan iştirakçıları təşkilat komitəsinə öz minnətdarlıqlarını bildiriblər. Qeyd ediblər ki, ölkəmizdə keçirilən bu cür nüfuzlu tədbirin yüksək səviyyədə təşkil olunması və keçirilməsindən məmnundurlar. Həmçinin paytaxtımız Bakını, tariximizi və mədəniyyətimizi yaxından tanıdıqları üçün şad olduqlarını xüsusi vurğulayıblar.
Xatırladaq ki, 23-25 oktyabr tarixlərində keçirilən “AİCT 2019” konfransı çərçivəsində elmi məruzələrlə yanaşı, ustad dərsləri və nümayəndə heyətləri arasında işgüzar görüşlər keçirilib.
AICT 2019” konfransı ADA Universiteti, AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu, Malayziya Sabah Universiteti, IEEE Azərbaycan şöbəsi və ABŞ-ın Elektrotexnika və Elektronika Mühəndislər İnstitutu texniki dəstəyi ilə keçirilirdi.

Завершилась 13-я международная конференция IEEE по информационно-коммуникационным технологиям (AICT 2019) Окт 25, 2019 | 10:06 / Конференции, собрания
Церемония закрытия 13-й международной конференции IEEE по применению информационно-коммуникационных технологий (AICT 2019) состоялась в Университете ADA 25 октября.
Старший преподаватель факультета информационных технологий и инженерии в университете ADA Абзатдин Адамов поздравил участников с завершением конференции и поблагодарил организаторов и участников за высокий уровень организации конференции.
В своем выступлении он подчеркнул, что применение ИКТ является необходимым требованием нового цифрового века.
А.Адамов сказал, что 14-я международная конференция IEEE по информационно-коммуникационным технологиям (AICT 2020) пройдет в Узбекистане в следующем году.
Участники конференции из зарубежных стран выразили благодарность оргкомитету. Они отметили высокий уровень организации и проведения такого престижного мероприятия в нашей стране. Они также подчеркнули, что рады были побывать Баку, а также ознакомиться с историей и культурой Азербайджана.
Отметим, что во время конференции AICT 2019, состоявшейся 23-25 октября, были проведены семинары и рабочие встречи между делегациями.
Конференция AICT 2019 проводилась при технической поддержке Университета ADA, Института информационных технологий НАНА, Университета Сабах Малайзии, Азербайджанского отдела IEEE и Института инженеров по электротехнике и электронике США.