Akademik Ramiz Mehdiyevin Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti vəzifəsinə təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı Oktyabr 23, 2019 | 05:22 / Mühüm hadisələr
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2014-cü il 11 dekabr tarixli 386 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Nizamnaməsi”nin 9.2-ci bəndinə uyğun olaraq qərara alıram:
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının ümumi yığıncağında Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti seçilmiş Ramiz Ənvər oğlu Mehdiyev bu vəzifəyə təsdiq edilsin.

Order of the President of the Republic of Azerbaijan on Approval of Academician Ramiz Mehdiyev as President of the National Academy of Sciences of Azerbaijan October 23, 2019 | 05:22 / Important events
Being guided by paragraph 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, I decide in accordance with paragraph 9.2 of the "Statutes of the National Academy of Sciences of Azerbaijan" approved by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated December 11, 2014 No. 386:
To approve this post Ramiz Anver oglu Mehdiyev, who was elected president of the National Academy of Sciences at the general meeting of the National Academy of Sciences of Azerbaijan.