İnstitutun alimi beynəlxalq konfransın elmi komitəsinin üzvü seçilib Aprel 29, 2019 | 12:00 / Mühüm hadisələr
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun şöbə müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev bu il oktyabrın 11-12-də “Nəzəri və tətbiqi kompüter elmləri və mühəndislik” mövzusunda keçiriləcək beynəlxalq konfransın (ICTACSE-2019) elmi komitəsinin üzvü seçilib.
İstanbulda təşkil olunacaq konfransda bioinformatika, “Data Mining”, distant təhsil, e-dövlət, e-tibb, qeyri-səlis məntiq, informasiya təhlükəsizliyi və risklərin idarə olunması, informasiya texnologiyaları üzrə layihələrin idarə olunması, “ağıllı” sensor şəbəkələri, proqram mühəndisliyi, obrazların tanınması və digər istiqamətlərdə müzakirələr aparılacaq.

Scientist of the institute was elected a member of the scientific committee of the international conference April 29, 2019 | 12:00 / Important events
Head of the department of the Institute of Information Technology of ANAS, corresponding member of ANAS, doctor of technical sciences Ramiz Aliguliyev was elected a member of the Scientific Committee of the International Conference on Theoretical and Applied Computer Science and Engineering (ICTACSE-2019) on October 11-12 this year.
The conference will be held in Istanbul and Bioinformatics, Data Mining, distance learning, e-government, e-medicine, fuzzy logic, information security and risk management, IT management, intelligent sensor networks, software engineering, recognition of images and other aspects will be discussed.