İnstitutun alimi beynəlxalq konfransın elmi komitəsinin üzvü seçilib Aprel 29, 2019 | 12:00 / Mühüm hadisələr
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun şöbə müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev bu il oktyabrın 11-12-də “Nəzəri və tətbiqi kompüter elmləri və mühəndislik” mövzusunda keçiriləcək beynəlxalq konfransın (ICTACSE-2019) elmi komitəsinin üzvü seçilib.
İstanbulda təşkil olunacaq konfransda bioinformatika, “Data Mining”, distant təhsil, e-dövlət, e-tibb, qeyri-səlis məntiq, informasiya təhlükəsizliyi və risklərin idarə olunması, informasiya texnologiyaları üzrə layihələrin idarə olunması, “ağıllı” sensor şəbəkələri, proqram mühəndisliyi, obrazların tanınması və digər istiqamətlərdə müzakirələr aparılacaq.

Ученый института избран членом научного комитета международной конференции Апр 29, 2019 | 12:00 / Важные события
Заведующий отделом Института информационных технологий НАНА, член-корреспондент НАНА, доктор технических наук Рамиз Алыгулиев  избран членом научного комитета международной конференции «Теоретические и прикладные компьютерные науки и инженерия» (ICTACSE-2019), которая состоится 11-12 октября 2019 года.
На конференции, которая пройдет в Стамбуле, Турция, состоятся обсуждения относительно биоинформатики, Data Mining, дистанционного обучения, электронной медицины, электронного государства, нечеткой логики, информационной безопасности и управления рисками, ИТ-проектами, «умных» сенсорных сетей, программной инженерии, распознании образов и т.д.