İnstitutun gənc alim və mütəxəssisləri arasında müsabiqə keçirilir Fevral 27, 2019 | 04:00 / Mühüm hadisələr
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun gənc alim və mütəxəssisləri arasında 27 mart – “Elm günü” ilə əlaqədar müsabiqə elan edilmişdir. Müsabiqədə dissertasiya işini müdafiə etmiş və elmi fəaliyyətində xüsusi fərqlənənlər, eləcə də, yüksək akademik göstəriciləri ilə seçilən magistrantlar “İlin ən yaxşı gənc alimi”, nüfuzlu elmi bazalarda (Scopus, Web of Science) indeksləşən jurnallarda dərc olunmuş əsərlərinin sayına görə fərqlənənlər isə “Elmi fəaliyyətin nəticələrinə görə” nominasiyaları üzrə mükafatlandırılacaqlar. Bununla yanaşı, müxtəlif xidmətlərinə görə ayrı-ayrı  qurumlar və rəhbər şəxslər tərəfindən təltif edilənlər “İlin nailiyyəti”, ən yaxşı elmi məruzə ilə çıxış edənlər “Respublika və beynəlxalq səviyyəli elmi toplantılarda məruzə ilə çıxışa görə”, idman yarışlarının mükafatçıları isə “İdman yarışlarında uğurlarına görə” nominasiyaları üzrə qalib elan ediləcəklər.
Qeyd edək ki, müsabiqəyə bir nəfər yalnız bir nominasiya üzrə iddia təqdim edə bilər. Həmçinin müsabiqəyə kollektiv işlər qəbul edilmir.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün sənəd və materiallar 7 mart 2019-cu il tarixinədək qəbul olunur. Nəticələrin “Elm günü” ərəfəsində açıqlanması və qaliblərin xüsusi təqdimat mərasimində mükafatlandırılması nəzərdə tutulur. Qaliblərə diplom və qiymətli hədiyyələr təqdim ediləcək.

Competition among young scientists and specialists of the Institute announced February 27, 2019 | 04:00 / Important events
The contest was held between young scientists and specialists of the Institute of Information Technology of ANAS on March 27 - "Science day". In the competition, PhD students and individuals distinguished themselves in their scientific activities, as well as, master’s student selected by the highest academic achievement will be awarded «The best young scientist of the year", candidates will be awarded "According to the results of scientific activity" according to the number of works published in prestigious scientific journals indexed in Scopus, Web of Science.
In addition, candidates will be awarded "The achievement of the year", "For Reporting at Republican and International Scientific Meetings", "Success in Sports Competitions" nominations by different organizations and managers for their various services.
Note that one person may submit a claim for only one nomination. Also, collective work is not accepted for the competition.
Documents and materials to participate in the competition are accepted until March 7, 2019. The results will be announced on the eve of "Science Day". The winners will be rewarded at a special presentation. The winners will be awarded diplomas and valuable gifts.