Avtomobillərdə emosiyaların tanınması sistemi təqdim olunub
“Kia Motors” şirkəti pilotsuz avtomobillərdə sərnişinlərin əhval-ruhiyyəsinin tanınması üçün R.E.A.D sistemini təqdim edib. Sistem avtomobil salonunda işıqlandırmanı və temperaturu müstəqil dəyişdirmək imkanına malikdir.
hightech.fm saytının məlumatına görə, R.E.A.D emosiyaların tanınması texnologiyasına bir neçə kompüter sistemi, həmçinin dərinin elektrik fəallığını və ürək döyüntüsü göstəricilərini təhlil edən sensorlar quraşdırılıb.
Sistem əldə olunan məlumatlar əsasında sərnişinin əhval-ruhiyyəsini təhlil edir, salonda lazımi vəziyyəti quraraq temperaturu, işıqlandırmanı, rütubəti və musiqini dəyişdirir.
R.E.A.D. hazırda Las-Veqasda keçirilən dünyanın ən böyük texnologiya sərgisi “CES 2019”da təqdim edilib.

Kia Motors has introduced an emotion recognition system
The company Kia Motors has introduced a system for recognizing the mood of passengers of the R.E..D.D. drone, which can independently change the lighting and temperature in the car. This was said in a statement.
The emotion recognition technology R.E.A.D. several computer vision systems are built in, as well as sensors that analyze the electrical activity of the skin and heart rate indicators.
Based on the data obtained, the system analyzes the passenger's mood and sets the necessary atmosphere in the cabin - changes the temperature, lighting, humidity and music.
It is planned that R.E.A.D. will be presented at the world's largest technology exhibition CES, which will be held from 8 to 11 January 2019 in Las Vegas.