“İnnovasiya həftəsi” çərçivəsində keçirilən müsabiqənin qalibləri bəlli olub Oktyabr 31, 2018 | 12:42 / Maraqlı məlumatlar
Ölkəmizdə 26-30 oktyabr tarixlərində keçirilən beynəlxalq “İnnovasiya həftəsi” çərçivəsində təşkil olunan “Hackathon-AzIn 2018” müsabiqəsinin qalibləri müəyyənləşib.
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin nəzdində fəaliyyət  göstərən “AzInTelecom” MMC-nin  təşkil etdiyi müsabiqənin qalibləri “Dostlar”, “Express” və “Ml learning” komandaları olub.
Birinci yerin qalibi “Dostlar” komandasına 5000 AZN, ikinci yerin qalibi “Express” komandasına 3000 AZN, üçüncü yerin qalibi “Ml learning” komandasına isə 1000 AZN məbləğində pul mükafatı təqdim olunub. Eyni zamanda qalib komandalar müsabiqənin sponsorları tərəfindən dəyərli hədiyyələrlə mükafatlandırılıblar.
Nazirlikdən verilən məlumata görə, “Hackathon” müxtəlif sahələrdən olan proqramçıların hər hansı tapşırığın həlli üçün komanda şəklində bir araya gəlməsidir. Üç mərhələdən ibarət olan müsabiqənin birinci mərhələsində iştirakçılara mövzu ilə bağlı müvafiq tapşırıq verilib. İkinci mərhələdə iştirakçılar tapşırığın proqramlaşdırma və təqdimatı üzərində işləyib.  Üçüncü mərhələdə isə verilən tapşırıqların icrası qiymətləndirilərək yarışın qalibləri seçilib.

The winners of the "Innovation Week" announced October 31, 2018 | 12:42 / Interesting information
Winners of "Hackathon-AzIn 2018" contest organized within the framework of the International Week of Innovation, held October 26-30 in our country, were anounced.
The winners of the contest organized by AzInTelecom LLC, which is under the Ministry of Transport, Communication and High Technologies, were "Friends", "Express" and "Ml learning" teams.
Winners of the first place,  "Dostlar" team was awarded  5000 AZN, second place winner "Express" 3000 AZN, and third place winner "Ml learning" team was awarded a prize of 1000 AZN. At the same time, winning teams were awarded valuable prizes by sponsors of the competition.
According to the ministry, Hackathon is a combination of teams of programmers who come from different fields in order to solve any task. In the first stage of the three-stage competition, participants were given a relevant assignment.
At the second stage, the participants worked on the programming and presentation of the assignment. In the third stage, the winners of the competition were evaluated.