İnstitutun şöbə müdiri beynəlxalq konfransın proqram komitəsinin üzvü seçilib Sentyabr 28, 2018 | 09:59 / Mühüm hadisələr
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun şöbə müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev “Siqnalların Emalı və Süni İntellekt Sahəsində Nailiyyətlər” I beynəlxalq konfransının (First International Conference on Advances in Signal Processing and Artificial Intelligence – ASPAI 2019) proqram komitəsinin üzvü seçilib.
20-22 mart 2019-cu il tarixlərində İspaniyanın Barselona şəhərində keçiriləcək konfransın əsas istiqamətlərinə süni intellekt alqoritmləri, hibrit intellektual sistemlər, qeyri-səlis məntiq və sistemləri, süni neyron şəbəkələri, virtual və əlavə reallıq, maşın təlimi, siqnalların emalının nəzəriyyə və metodları və s. daxildir.

Заведующий отделом института избран членом Программного комитета международной конференции Сен 28, 2018 | 09:59 / Важные события
Заведующий отделом Института информационных технологий, член-корреспондент НАНА Рамиз Алыгулиев  избран членом Программного комитета Первой международной конференции по обработки сигналов и сфере искусственного интеллекта (First International Conference on Advances in Signal Processing and Artificial Intelligence – ASPAI 2019).
Основные направления конференции, которая пройдёт в Барселоне 20-22 марта 2019 года, включают теории и методы алгоритмов искусственного интеллекта, гибридные интеллектуальные системы, нечёткую логику и системы, искусственные нейронные сети, виртуальную и дополнительную реальность, машинное обучение, обработку сигналов и др.