“Bakutel-2017” sərgi-konfransı öz işinə başlayır Dekabr 05, 2017 | 11:11 / Mühüm hadisələr
Bu gün Bakı Ekspo Mərkəzində 23-cü Azərbaycan Beynəlxalq Telekommunikasiya və İnformasiya Texnologiyaları “Bakutel-2017” sərgi-konfransı öz işinə başlayır.
“Bakutel” çox qısa vaxt ərzində sürətlə inkişaf edən texniki nailiyyətlərə həsr olunmuş sərgi olmaqla yanaşı, həm də İKT-nin müxtəlif sahələrini təmsil edən mütəxəssis və peşəkarların görüşü, eləcə də məlumat mübadiləsi və emalı məqsədi ilə səmərəli vasitələr seçə bilən son istifadəçilər üçün unikal platformadır.
Bu il sərgi dünyanın 20 ölkəsini təmsil edən 192 şirkəti bir araya toplayacaq. Onların arasında Azərbaycan, Amerika Birləşmiş Ştatları, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Çin, Finlandiya, Fransa, İsveç, Niderland Krallığı, Türkiyə və digər ölkələr var. İştirakçılar arasında aparıcı İKT şirkətləri, mobil operatorlar, rabitə operatorları, İnternet provayderləri, sistem inteqratorları və tanınmış brendlərin distribyütorları yer alır. Hər bir ölkə öz milli pavilyonlarında innovativ layihələrini, eləcə də İKT sahəsində məhsul və xidmətlərini təqdim edəcək.
Tədbir iştirakçılarının 40 faizini “Bakutel” sərgisinin daimi eksponentləri, 30 faizini isə debütantlar təşkil edəcək. Sərgiyə ilk dəfə qatılacaq iştirakçılar arasında “BMC Software”, “Hikvision”, “Qmatic”, “Nexus Telecom” və digər yerli şirkətlər var.
Dekabrın 8-nə kimi davam edəcək sərgidə yeni nəsil İT üzrə həll variantları, milli genişzolaqlı İnternet, 4G-5G mobil texnologiyalar, bank texnologiyaları, optik lifli texnologiya və “bulud” texnologiyaları üzrə xidmətlər təklif olunacaq.

Начинает свою работу выставка-конференция Bakutel 2017 Дек 05, 2017 | 11:11 / Важные события
Сегодня в Баку Экспо-центре начала свою работу 23-я Азербайджанская Международная выставка-конференция «Телекоммуникации и информационные технологии» Bakutel 2017.
Выставка-конференция Bakutel является благоприятной платформой для определения новых связей сотрудничества представляющих различные страны государственных и общественных деятелей, ведущих бизнес-руководителей и специалистов, а также представителей сектора ИКТ, обсуждений глобального значения и перспектив дальнейшего развития.
В этом году в выставке принимают участие 192 компании из 20 стран мира, среди которых Азербайджан, США, ОАЭ, Китай, Финляндия, Франция, Швеция, Нидерланды, Турция и другие. Среди участников – ведущие ИКТ компании, мобильные операторы, операторы связи, интернет-провайдеры, системные интеграторы, дистрибьюторы известных брендов. Каждая страна представит инновационные проекты в своих национальных павильонах, а также продукты и услуги в секторе ИКТ.
40% от общего количества участников составят постоянные экспоненты. Дебютанты этого года составляют 30% от общего количества экспонентов. Впервые участниками станут BMC Software, Hikvision, Qmatic, Nexus Telecom и другие местные компании.
В течение четырех дней экспозиция выставки продемонстрирует вниманию посетителей IT решения нового поколения, решения национального широкополосного интернета, мобильные технологии, банковские технологии, 4-5G, услуги в сфере оптоволоконных и облачных технологий.