ETN İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu qarşısında duran mühüm vəzifələrdən biri də ölkənin ali təhsil müəssisələri ilə səmərəli əməkdaşlıq əlaqələrinin təşkilidir. Bu istiqamətdə Moskva Dövlət Universitetinin (MDU) Bakı filialı ilə İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu arasında imzalanmış müqaviləyə əsasən, MDU-nun Bakı filialının tələbələri institutda istehsalat təcrübəsi keçir, həmçinin institutun mütəxəssisləri “Tətbiqi riyaziyyat” fakültəsində Dövlət İmtahan Komissiyasının üzvü kimi iştirak edirlər.
2-5 iyun 2026-cı il tarixlərdə İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun şöbə müdiri, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Gülnarə Nəbibəyova MDU-nun Bakı filialının Tətbiqi riyaziyyat fakültəsində 02.03.01 – “Riyaziyyat və kompüter elmləri” istiqaməti üzrə Dövlət İmtahan Komissiyasının üzvü kimi komissiyanın işində iştirak edib. Belə ki, G.Nəbibəyova universitetin bakalavr və magistratura pillələrinin buraxılış kurs tələbələrinin dövlət attestasiyası üzrə təşkil edilmiş Dövlət İmtahan Komissiyasında və İxtisaslaşdırılmış Müdafiə Şurasında təmsil olunub.
Məlumat üçün bildirək ki, MDU-nun Bakı filialı ölkəmizdə zəngin elmi-tədris təcrübəsinə malik nüfuzlu ali təhsil müəssisələrindən biridir. Hazırda Universitetin Filologiya, Tətbiqi riyaziyyat, Kimya, Fizika, Psixologiya və İqtisadiyyat fakültələri üzrə ümumilikdə 267 bakalavr və 54 magistrant təhsil alır. Filialın tədris fəaliyyəti Moskva Dövlət Universitetinin tədris planları və proqramlarına uyğun olaraq həyata keçirilir.

24 June 2026 - 15:00 | Important events
The organization of effective cooperation with the country's higher education institutions is one of the key objectives of the Institute of Information Technology of the Ministry of Science and Education. To this end, in accordance with a cooperation agreement signed between the Baku branch of Moscow State University (MSU) and the Institute of Information Technology, students from the Baku branch of MSU complete their internships at the institute. Additionally, the institute's experts serve as members of the State Examination Commission at the Faculty of Applied Mathematics.
From June 2 to 5, 2026 Gulnara Nabibayova, Head of Department at the Institute of Information Technology and PhD in Technical Sciences, participated in the work of the State Examination Commission at the Faculty of Applied Mathematics of the Baku Branch of Moscow State University (MSU) as a commission member in the field of study 02.03.01—"Mathematics and Computer Science." Specifically, G. Nabibayova served as a representative on the State Examination Commission organized for the state attestation of final-year students at both the bachelor's and master's degree levels of the university, as well as on the Specialized Defence Council.
It should be noted that the Baku Branch of Moscow State University (MSU) is one of prestigious higher education institutions in our country, with a rich academic and educational tradition. Currently, a total of 267 undergraduate and 54 postgraduate students are enrolled across the university's faculties of Philology, Applied Mathematics, Chemistry, Physics, Psychology, and Economics. The branch's educational activities are carried out in accordance with the curricula and syllabi of Moscow State University.