Elektron kağız üçün ilk printer təqdim olunub
ABŞ-ın “E Ink Holdings” şirkəti rəqəmli displeylərdə çoxdəfəli çap üçün “JustPrintIt” texnologiyasını təqdim edib. Xüsusi printer üçün kağız qismində elektron mürəkkəb texnologiyasına əsaslanan displeylər istifadə olunacaq. İstehsalçı şirkət əmin edir ki, belə sənədi saxtalaşdırmaq mümkün deyil.
“ePaper” elektron kağızı bank kartı ölçüsündə yığcam rəqəmli displey formasındadır.
“JustPrintIt” texnologiyasını dəstəkləyən xüsusi printerin köməyi ilə müxtəlif təsvirləri bu elektron kağızda dəfələrlə çap etmək olar. Belə daşıyıcının xidmət müddəti təxminən 1000 çap təşkil edir.
4pda.ru saytının verdiyi xəbərə görə, smartfon və planşetlərdən fərqli olaraq, rəqəmli yazıya müdaxilə qeyri-mümkündür. Yalnız firma avadanlığının köməyilə təsviri yeniləmək mümkündür, çünki, belə displeylərdə elektron komponent və ya proqram təminatı yoxdur.
“E Ink Holdings” yeni hazırladığı printeri avqustun 28-də “Touch Taiwan” texnologiya sərgisində təqdim edəcək.

16 August 2019 - 11:03 | Technological innovations
E Ink Holdings has announced JustPrintIt technology for reusable printing on digital screens. Electronic ink displays will be used as paper for a special printer. According to the developers, it is impossible to fake such a document.
EPaper e-paper is a compact digital display the size of a bank card that does not contain smart electronics. Using a special printer that supports JustPrintIt, you can repeatedly apply various images to it. The service life of such media is about 1000 cycles of "printing".
Unlike smartphones and tablets, digital recording cannot be hacked: you can update the image only using proprietary equipment, and such a display does not contain electronic components or software. In the future, printable electronic paper may find application as identification documents, transport or reusable gift cards.