İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu beynəlxalq konfransın elmi komitəsində təmsil olunur
26-30 avqust 2019-cu il tarixlərində Sarayevoda (Bosniya və Hersoqovina) “Qabaqcıl texnologiyalar üzrə 8-ci Beynəlxalq konfrans” (International Conference of Advances Technology – ICAT2019) keçiriləcək.
Konfransın əsas məqsədi biotibbi mühəndislik, kompüter mühəndisliyi, elektronika mühəndisliyi, mexanika mühəndisliyi, mexatronika mühəndisliyi, metallurgiya və materiallar mühəndisliyi istiqamətləri üzrə dünya universitetləri və elmi təşkilatları arasında əməkdaşlığın formalaşması, qabaqcıl təcrübənin və elmi ideyaların yayılması, birgə elmi əsərlər, kitablar, monoqrafiyalar, jurnalların nəşri və s. ilə elmi nailiyyətlərin əldə olunmasıdır.
Konfransda kompüter mühəndisliyi istiqaməti üzrə süni intellekt, verilənlərin emalı və təhlükəsizliyi, şəbəkə təhlükəsizliyi, paralel proqramlaşdırma, risklərin idarə olunması, biliyin təhlükəsizliyi, proqramlaşdırma ilə bağlı qabaqcıl texnologiyalara dair tədqiqatlara xüsusi diqqət ayrılıb.
İnstitutun baş elmi işçisi, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Zərifə Cəbrayılova AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunu bu konfransın beynəlxalq elmi komitəsində təmsil edir.
Qeyd edək ki, konfransa təqdim olunmuş elmi əsərlər konfrans materiallarında dərc olunmaqla yanaşı, xüsusi maraq doğuran məqalələr “International Journal of Intelligent Systems and Applications in Engineering (IJISAE)”, “International Journal of Applied Mathematics, Electronics and Computers (IJAMEC)”, “International Journal of Energy Applications and Technology (IJEAT)” jurnallarında nəşr olunacaq.

The Institute of Information Technology is represented at the scientific committee of the international conference
08 February 2019 - 16:49 | Important events
On 26- 30 August 2019 the 8th International Conference on Advanced Technologies (ICAT2019) in Sarajevo (Bosnia and Herzegovina) will be held.
The main objective of ICAT'19 is to present the latest research and results of scientists related to Computer Sciences, Electrical & Electronics, Energy Technologies, Manufacturing Technologies, Mechatronics and Biomedical Technologies. This conference provides opportunities for the different areas delegates to exchange new ideas and application experiences face to face, to establish business or research relations and to find global partners for future collaboration.
The organizing committee of conference is pleased to invite prospective authors to submit their original manuscripts to ICAT'19.
Senior Researcher, Ph.D., Associate Professor Zarifa Jabrayilova represents the Institute of Information Technology of ANAS at the International Scientific Committee of the conference.