30 may 2018-ci il tarixdə AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə doktorluq imtahanı keçirildi. İmtahanda institutun dissertantı Hüseyn Qasımov iştirak edirdi.
Qeyd edək ki, AMEA Prezidenti, akademik Akif Əlizadənin 20 aprel 2018-ci il tarixli 182 saylı “Yay imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” sərəncamına əsasən, “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə doktorluq imtahanının qəbul edilməsi üçün İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda komissiya yaradılmışdır.
Komissiyanın sədri, institutun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev, üzvləri – institutun texnologiyalar üzrə direktor müavini, dosent Rəşid Ələkbərov, institutun elmi katibi Mədinə Səidova, şöbə müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü Ramiz Alıquliyev və Təhsil şöbəsinin müdiri, dosent Fərhad Yusifovdur.

В Институте информационных технологий состоялся докторский экзамен по предмету специальности
30 мая в Институте информационных технологий НАНА состоялся докторский экзамен по предмету специальности «Системный анализ, управление и обработка информации». На экзамене принял участие диссертант института Гусейн Гасымов.
Отметим, что в соответствии с указом Президента НАНА от 20 апреля 2018 года №182 «О проведении летней экзаменационной сессии» в Институте информационных технологий была создана комиссия для принятия докторского экзамена по специальности «Системный анализ, управление и обработка информации».
Председатель экзаменационной комиссии, директор института, академик Расим Алигулиев, члены – заместитель директора по технологиям, доктор философии по технике, доцент Рашид Алекперов, научный секретарь Медина Саидова, член-корреспондент НАНА, доктор технических наук Рамиз Алыгулиев, и заведующий отделом образования, доцент Фархад Юсифов.