30 may 2018-ci il tarixdə AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə doktorluq imtahanı keçirildi. İmtahanda institutun dissertantı Hüseyn Qasımov iştirak edirdi.
Qeyd edək ki, AMEA Prezidenti, akademik Akif Əlizadənin 20 aprel 2018-ci il tarixli 182 saylı “Yay imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” sərəncamına əsasən, “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə doktorluq imtahanının qəbul edilməsi üçün İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda komissiya yaradılmışdır.
Komissiyanın sədri, institutun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev, üzvləri – institutun texnologiyalar üzrə direktor müavini, dosent Rəşid Ələkbərov, institutun elmi katibi Mədinə Səidova, şöbə müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü Ramiz Alıquliyev və Təhsil şöbəsinin müdiri, dosent Fərhad Yusifovdur.

Doctoral exam on specialty was held at the Institute of Information Technology of ANAS
On May 30, 2018, the Institute of Information Technology of ANAS held PhD examination on "System Analysis, Management and Data Processing" speciality. Huseyn Gasimov, a doctoral candidate of the institute, was attended the exam.
Note that, according to the order of the President of ANAS, academician Akif Alizadeh dated 18 April 2012, "Commissioning of Summer Exam Session’’, a commission was established at the Institute of Information Technology for the adoption of a doctoral examination on "System Analysis, Management and Data Processing".
The chairman of the commission, director Rasim Alguliev, academician Rashid Alakbarov, the deputy director on technology of the institute, Rashid Alakbarov, the scientific secretary of the institute Medina Saidova, the head of the department, correspondent member of ANAS Ramiz Aliguliyev and the head of the department Farhad Yusifov.