Fəlsəfə doktoru hazırlığı üçün ixtisas üzrə doktoranturaya qəbul imtahanı keçirildi
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda 2017/2018-ci tədris ili üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanı keçirildi. İmtahanda “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə 1, “İnformasiyanın mühafizə üsulları və sistemləri, informasiya təhlükəsizliyi” ixtisası üzrə 1 və “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə 1 iddiaçı iştirak edirdi.
Fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorluq imtahanının keçirilməsi üçün institutda imtahan komissiyası yaradılmışdır. Komissiyanın sədri AMEA-nın akademik-katibi, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev, üzvləri – AMEA-nın müxbir üzvü, texnika üzrə elmlər doktoru, professor Məsumə Məmmədova, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Yadigar İmamverdiyev, institutun elmi katibi Mədinə Səidova və texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Fərhad Yusifovdur.

PhD admission exams on specialty held
The Institute of Information Technology of ANAS held the entrance exams on PhD studies in 2017/2018. 1 applicant on the specialty "System Analysis, Management and Information Processing", 1applicant on "Information Security Techniques and Systems, Information Security" and 1 applicant on "Computer Science" specialty attended exam.
An exam commission was established at the institute to conduct PhD examination. Academician-secretary of ANAS, director of the Institute of Information Technology, academician Rasim Alguliev was a chairman of Commission, corresponding member of ANAS, doctor of technical sciences, professor Masuma Mammadova, corresponding member of ANAS, doctor of technical sciences Ramiz Aliguliyev, PhD, associate professor Yadigar Imamverdiyev, scientific secretary of the institute Medina Saidova and PhD Farhad Yusifov were memebers of Comission.