Fəlsəfə doktoru hazırlığı üçün ixtisas üzrə doktoranturaya qəbul imtahanı keçirildi
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda 2017/2018-ci tədris ili üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanı keçirildi. İmtahanda “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə 1, “İnformasiyanın mühafizə üsulları və sistemləri, informasiya təhlükəsizliyi” ixtisası üzrə 1 və “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə 1 iddiaçı iştirak edirdi.
Fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorluq imtahanının keçirilməsi üçün institutda imtahan komissiyası yaradılmışdır. Komissiyanın sədri AMEA-nın akademik-katibi, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev, üzvləri – AMEA-nın müxbir üzvü, texnika üzrə elmlər doktoru, professor Məsumə Məmmədova, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Yadigar İmamverdiyev, institutun elmi katibi Mədinə Səidova və texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Fərhad Yusifovdur.

В Институте информационных технологий НАНА состоялся экзамен в докторантуру по программе подготовки докторов философии на 2017-2018 учебный год. На экзамене приняли участие 3 соискателя, 1 – по специальности «Системный анализ, управление и обработка информации», 1 – по специальности «Методы и системы информационной защиты, информационная безопасность» и 1 – по специальности «Компьютерные науки».
В институте была создана экзаменационная комиссия по проведению экзамена в докторантуру по подготовке докторов философии. Председателем комиссии является академик-секретарь НАНА, директор Института информационных технологий, академик Расим Алигулиев, члены – член-корреспондент НАНА, доктор технических наук, профессор Масума Мамедова, член-корреспондент НАНА, доктор технических наук Рамиз Алыгулиев, доктор философии по технике, доцент Ядигяр Имамвердиев, научный секретарь института Медина Сеидова и докторв философии по технике, доцент Фардах Юсифов.