Prezident: Kibertəhlükəsizlik sahəsində böyük təcrübəyə malik şirkətlərlə çox geniş proqramlar üzərində işləyirik
03 Noyabr 2025 - 17:37 | Müsahibələr, çıxışlar
İndi dünyada kiberhücumlar geniş vüsət alıb. Bu il Azərbaycan da bu hücumlara məruz qalmışdır.
Bu sözləri Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının 80 illik yubiley yığıncağında çıxışı zamanı deyib.
Dövlətimizin başçısı qeyd edib: “Biz beynəlxalq tərəfdaşlarla, bu sahədə böyük təcrübəyə malik olan şirkətlərlə çox geniş proqramlar üzərində işləyirik ki, özümüzü maksimum dərəcədə qoruya bilək, müdafiə edə bilək”.

President: We are working on very extensive programs with companies that have extensive experience in cybersecurity
03 November 2025 - 17:37 | Interviews, speeches
“Now, cyber attacks are widespread across the world. This year, Azerbaijan has also been subjected to such attacks,” President Ilham Aliyev said in his speech at the conference marking the 80th anniversary of the Azerbaijan National Academy of Sciences.
The head of state noted: “We are working on very extensive programs with international partners — companies that have vast experience in this field — to ensure maximum protection and defense against these threats.”