Təkmilləşdirilmiş reallıq texnologiyası ilə fotoprinter hazırlanıb
“Xiaomi” şirkəti “Jiyin Gramophone Photo Printer” adlı fotoprinter təqdim edib. AR-nişanları çap etmək onun əsas xüsusiyyətidir. Bu da fotoları “canlandırmaq” imkanı yaradır.
planet-today.ru saytının məlumatına əsasən, printer 300 dpi icazə ilə 6 düymlük fotoları çap etmək çap etmək imkanına malikdir. Hər bir belə fotoşəkilin çap edilməsi üçün bir dəqiqə zaman sərf olunur. Təsvirə suyun və ya barmaq izlərinin səpilməsi ilə solmanın, zərərin qarşısını almaq üçün hazırlanmış avtomatik rejimdə görünüşə xüsusi örtük tətbiq olunur. Cihazın müxtəlif əlaqə seçimlərini dəstəklədiyi də bildirilir.
İstehsalçıların sözlərinə görə, “canlı” şəkillər ilk olaraq bulud anbarı vasitəsilə lazımi əlavə materiallar olan görüntüyə əlavə olunur. Daha sonra çap zamanı təsvirə xüsusi AR nişanları tətbiq olunur. Sonda ortaya çıxan şəkilləri smartfonun və ya digər oxşar cihazın kamerası vasitəsi ilə skan edərək müddəti 3-60 saniyə olan videoya baxmaq mümkündür.
Cihazın yarım kiloqramdan bir qədər çox mobil versiyanı təşkil etdiyi və tam yükləndikdə təxminən 40 fotoşəkil çap edə biləcəyi də qeyd edilib.

12 December 2019 - 11:48 | Interesting information
Xiaomi introduced a photo printer called Jiyin Gramophone Photo Printer. Its key feature is the ability to print AR-marks, which makes it possible to "revive" photos.
The printer is capable of printing 6-inch photos with a resolution of 300 dpi. It takes no more than one minute to print each such photograph. Immediately in the automatic mode, a special coating is applied to the image, designed to prevent fading, damage by splashes of water or fingerprints. It is also reported that the device supports various connection options.
According to  planet-today.ru, "live" photos are created as follows: first, through cloud storage, the necessary additional materials are attached to the future image. Further, already during the printing itself, special AR tags are applied to the image. And already scanning the resulting pictures through the camera of a smartphone or other similar device, you can see the video, the duration of which is from 3 to 60 seconds.
It is also noted that the device is a mobile version, weighing a little less than one and a half kilograms and when fully charged, can print about 40 photos.