“IoT&AI World Digital Summit Eurasia 2019” – II Ümumdünya rəqəmsal sammiti keçiriləcək
Rəqəmsal transformasiya gün-gündən iqtisadiyyatın bir çox sahələrini və qlobal bazarı daha geniş şəkildə əhatə edir.
Əşyalar İnterneti, Bulud texnologiyaları, süni intellekt, blokçeyn texnologiyaları hökumət ilə vətəndaşlar, müəssisələr ilə müştərilər arasında əməkdaşlığı asanlaşdırır, habelə xərcləri və riskləri azaltmağa, qazancı artırmağa və yeni biznes layihələrinə qoşulmağa kömək edir.
Milli iqtisadiyyatın rəqəmsallaşdırılması sahəsində daha çox uğur qazanan ölkələr Çin, Cənubi Koreya, Sinqapur, Yeni Zelandiya, Danimarka hesab olunur. Artıq Azərbaycan (“Digital Azerbaijan”), Qazaxıstan (“Digital Kazakhstan”), Qırğızıstan (“Таза Коом”) və bir sıra Mərkəzi Asiya ölkəsi öz rəqəmsal milli planını dərc edib.
20-21 noyabr tarixlərində Qazaxıstanın paytaxtı Almatıda “IoT&AI World Digital Summit Eurasia 2019 (Avrasiyada Əşyalar İnterneti və süni intellekt 2019)” II Ümumdünya rəqəmsal sammiti keçiriləcək.
“IoT&AI World Digital Summit Eurasia 2019” çərçivəsində “Böyük verilənlər və süni intellekt”, “Kibertəhlükəsizllik”, “Virtual və tamamlanmış reallıq” və s. mövzulara həsr olunan sessiyalar, dəyirmi masalar, diskusiyalar keçiriləcək. Həmçinin innovativ həlləri özündə ehtiva edən milli startaplar nümayiş olunacaq.
“IoT&AI World Digital Summit Eurasia 2019” II Ümumdünya rəqəmsal sammiti haqqında ətraflı məlumatı buradan əldə etmək olar.

Состоится "IoT&AI World Digital Summit Eurasia 2019" - II Всемирный Цифровой саммит по интернету вещей и искусственному интеллекту в Евразии
18 Ноябрь 2019 - 14:36 | Объявления
Цифровая трансформация сегодня все шире охватывает глобальные рынки и подавляющее большинство отраслей экономики.
Облачные технологии, Интернет вещей (IoT), искусственный интеллект (AI) и блокчейн способствуют взаимодействию между предприятиями и клиентами, правительством и гражданами, помогают сократить затраты, увеличить прибыль, снизить риски и выйти на новые модели бизнеса.
Передовыми странами по цифровизации национальных экономик являются Китай, Сингапур, Новая Зеландия, Южная Корея и Дания. Ряд стран Центральной Азии также опубликовали свои национальные «цифровые» планы, такие как Digital Kazakhstan, Digital Azerbaijan, программа цифровой трансформации Кыргызстана «Таза Коом», однако нынешний уровень инфраструктуры ИКТ во многих странах Центральной Азии все еще отстает от средней величины по миру.
20-21 ноября 2019 года в городе Алматы пройдет II Всемирный Цифровой саммит по интернету вещей и искусственному интеллекту в Евразии "IoT&AI World Digital Summit Eurasia 2019".
В специальном потоке «IoT & AI экосистема и технологии» пройдут сессии по: «Большим данным и искусственному интеллекту», «Кибербезопасности», «Связи и подключению», «Платформам, приложениям, сервисам, ПО и компонентам», «Виртуальной и дополненной реальностям», «Контрактным производствам OEM и ODM».