“IoT&AI World Digital Summit Eurasia 2019” – II Ümumdünya rəqəmsal sammiti keçiriləcək
Rəqəmsal transformasiya gün-gündən iqtisadiyyatın bir çox sahələrini və qlobal bazarı daha geniş şəkildə əhatə edir.
Əşyalar İnterneti, Bulud texnologiyaları, süni intellekt, blokçeyn texnologiyaları hökumət ilə vətəndaşlar, müəssisələr ilə müştərilər arasında əməkdaşlığı asanlaşdırır, habelə xərcləri və riskləri azaltmağa, qazancı artırmağa və yeni biznes layihələrinə qoşulmağa kömək edir.
Milli iqtisadiyyatın rəqəmsallaşdırılması sahəsində daha çox uğur qazanan ölkələr Çin, Cənubi Koreya, Sinqapur, Yeni Zelandiya, Danimarka hesab olunur. Artıq Azərbaycan (“Digital Azerbaijan”), Qazaxıstan (“Digital Kazakhstan”), Qırğızıstan (“Таза Коом”) və bir sıra Mərkəzi Asiya ölkəsi öz rəqəmsal milli planını dərc edib.
20-21 noyabr tarixlərində Qazaxıstanın paytaxtı Almatıda “IoT&AI World Digital Summit Eurasia 2019 (Avrasiyada Əşyalar İnterneti və süni intellekt 2019)” II Ümumdünya rəqəmsal sammiti keçiriləcək.
“IoT&AI World Digital Summit Eurasia 2019” çərçivəsində “Böyük verilənlər və süni intellekt”, “Kibertəhlükəsizllik”, “Virtual və tamamlanmış reallıq” və s. mövzulara həsr olunan sessiyalar, dəyirmi masalar, diskusiyalar keçiriləcək. Həmçinin innovativ həlləri özündə ehtiva edən milli startaplar nümayiş olunacaq.
“IoT&AI World Digital Summit Eurasia 2019” II Ümumdünya rəqəmsal sammiti haqqında ətraflı məlumatı buradan əldə etmək olar.

INTERNATIONAL ONLINE SUMMIT ON THE INTERNET OF THINGS AND ARTIFICIAL INTELLIGENCE
The Internet of Things, Cloud Technology, Artificial Intelligence, Blockchain Technology facilitates collaboration between the government and citizens, businesses and customers, as well as reducing costs and risks, increasing profitability, and joining new business projects.
The most successful countries in the digitalization of the national economy are China, South Korea, Singapore, New Zealand and Denmark. Azerbaijan (Digital Azerbaijan), Kazakhstan (Digital Kazakhstan), Kyrgyzstan (Clean Society) and a number of Central Asian countries have already published their digital national plans.
On November 20-21, the Second World Digital Summit “IoT & AI World Digital Summit Eurasia 2019 (Internet of Things and Artificial Intelligence 2019) will be held in Almaty, Kazakhstan.
Within the framework of IoT & AI World Digital Summit Eurasia 2019, there will be “Big Data and Artificial Intelligence”, “Cyber ​​Security”, “Virtual and Complete Reality”, etc. sessions, round tables, discussions. There will also be a national startup featuring innovative solutions.
More information about the II World Digital Summit “IoT & AI World Digital Summit Eurasia 2019” can be found here.