“Hi-Tech Building 2019” – “Ağıllı ev”, “Ağıllı şəhər” və enerji səmərəliliyi beynəlxalq sərgisi keçiriləcək
22 Oktyabr 2019 - 09:45 | Elanlar
23-25 oktyabr 2019-cu il tarixlərində Rusiya Federasiyasının paytaxtı Moskvada “Bina avtomatlaşdırılması, “Ağıllı ev”, “Ağıllı şəhər” və enerji səmərəliliyinə həsr olunan “Hi-Tech Building 2019”18-ci beynəlxalq sərgi keçiriləcək.
Sərgidə İT, “Ağıllı ev idarəetmə sistemləri”, “Bina idarəetməsi”,”Enerji səmərəli binaların tikintisi və təchiz edilməsi texnologiyaları”, “Bina avtomatlaşdırma və idarəetmə sistemləri”, “İnteqrasiya edilmiş təhlükəsizlik sistemləri”, “Elektrik təchizatı, enerji paylanması”, “Məftil aksesuarları və idarəetmə sistemləri”, “İqlim sistemləri”, “İşıq idarəetmə sistemləri”, “Elektrik idarəetmə sistemləri”, “Ekoloji dizayn və tikinti” sahəsində əldə olunan ən son nailiyyətlər nümayiş olunacaq.
MDB məkanında mühüm əhəmiyyət kəsb edən ənənəvi “Hi-Tech Building 2019” beynəlxalq sərgisi çərçivəsində “Ağıllı şəhərdə intellektual evlər”, “Ağıllı şəhərdə daşınmaz əmlakın rəqəmsallaşdırılması”, “Ağıllı dizayn məktəbi” və s. mövzularda  bir çox konfrans və dəyirmi masalar keçiriləcək.

С 23 по 25 октября 2019 года в Москве пройдет 18-я международная выставка энергоэффективности «Hi-Tech Building 2019» – «Интеллектуальный дом», «Умный город».
Выставки включают в себя информационные технологии, «системы управления умным домом», «управление зданием», «технологии для строительства и обслуживания энергоэффективных зданий», «системы автоматизации и управления зданиями», «интегрированные системы безопасности», «электроснабжение и распределение», «сварочные аксессуары и системы управления», «электрические системы управления», «экологическое проектирование и строительство».
В рамках традиционной международной выставки «Hi-Tech Building 2019», имеющей большое значение в СНГ, будет проведено много конференций и круглых столов по темам: «Интеллектуальные дома в умных городах», «Цифровизация недвижимости в умном городе», «Школа умного дизайна» и другие.