Süni intellekt filmlərə reklam əlavə edəcək
Məlumdur ki, hazırda heç bir müasir film kompüter qrafikası olmadan tamamlanmır. Çin texnologiya nəhəngi “Tencent” daha da irəli gedərək hazır film və seiallara reklam əlavə etmək üçün müasir kompüter görməsi texnologiyalarından istifadə etmək niyyətindədir.
4pda.ru saytının məlumatına görə, çarxda “Tencent” ilə əməkdaşlıq müqaviləsi bağlayan “Mirriad” şirkətinin hazırladığı yenilik nümayiş etdirilir. Videoda  hazır film və ya seriala asanlıqla bilbord (biqbord-ingilis dilindən tərcümədə “big board”- elan üçün iri lövhə) əlavə olunması göstərilir. Beləliklə hazır olan video lentlərə istifadəçilərin heç vaxt dayandıra və ya buraxa bilməyəcəkləri reklamlar birləşdiriləcək.
“Tencent” şəxsi  platformasında bu texnologiyanı sınaqdan keçirmək niyyətindədir. Layihə müvəffəqiyyətlə həyata keçdiyi halda “Mirriad” öz işini digər xidmətlərdə də davam etdirəcək.

Искусственный интеллект начнёт дорисовывать рекламу в фильмах
Практически ни один современный фильм не обходится без компьютерной графики. Китайский техногигант Tencent пошёл ещё дальше и намерен использовать современные технологии компьютерного зрения для добавления рекламы в уже готовые фильмы и сериалы.
В ролике демонстрируется разработка компании Mirriad, с которой Tencent заключила партнёрское соглашение. На видео показано, как в уже готовый фильм или сериал можно с лёгкостью добавить билборд, рекламу на остановке или движущемся автобусе, стаканчики с кофе на столе и так далее. Таким образом непосредственно в ленту будет интегрирована реклама, которую пользователи никак не смогут отключить или пропустить.
Tencent намерена протестировать эту технологию на собственной стриминговой платформе. В случае успешности проекта разработка Mirriad может появиться и в других сервисах. Пока остаётся загадкой, можно ли будет нажимать на встроенную рекламу для перехода по ней.