Azərbaycan məhsulları “SMART SME MENA 2019” sərgisində təqdim olunur
Sentyabrın 18-də Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində öz işinə başlayan “SMART SME MENA 2019” sərgisində ölkəmizi Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin Məlumat Hesablama Mərkəzi təmsil edir.
Sərgidə kiçik və orta müəssisələr sektorunda texnologiya, təhsil, daşınmaz əmlak, səhiyyə, maliyyə, sığorta və digər sahələr üzrə fəaliyyət göstərən peşəkarlar bir araya toplanıb.
Məlumat Hesablama Mərkəzi burada Mobil Cihazların Qeydiyyat Sistemi, Nömrə satışı sistemi, Nömrə daşıma və Çağrı mərkəzi xidməti ilə iştirak edir.
Sözügedən sərgidə əsas məqsəd texnoloji bilik və resursları bölüşməklə əldə edilən qlobal rəqabət qabiliyyəti sayəsində yenilikləri təşviq etmək və məhsuldarlığı artırmaqdır.
Bu strateji platforma beynəlxalq şirkətlərin Şimali Afrika və Orta Şərq regionu daxilində fəaliyyətinin genişlənməsinə imkan yaradaraq, onlara öz məhsullarını və xidmətlərini yerli kiçik və orta müəssisələrə təqdim etmək imkanı verir.

Азербайджан представил свою продукцию на международной выставке
Информационно-вычислительный центр Министерства транспорта, связи и высоких технологий Азербайджана представил свою продукцию на выставке SMART SME MENA 2019, которая открылась вчера в Объединенных Арабских Эмиратах.
На выставке собрались профессионалы из сферы технологий, образования, недвижимости, здравоохранения, финансов, страхования и других секторов малого и среднего бизнеса.
Информационно-вычислительный центр участвует в выставке с системой регистрации мобильных устройств, системой продажи номеров и службой колл-центра.
Основная цель выставки - продвижение инноваций и повышение производительности за счет глобальной конкурентоспособности, получаемой благодаря обмену технологическими знаниями и ресурсами.
Данная стратегическая платформа позволит международным компаниям расширить свою деятельность в Северной Африке и на Ближнем Востоке, что даст им возможность представить свои продукты и услуги местным МСП.