Məlum olduğu kimi, AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadənin 480 saylı 10 sentyabr 2015-ci il tarixli Sərəncamına əsasən, AMEA-nın magistratura pilləsinə qəbul olmuş bütün magistrantlara ümumi fənlər üzrə dərslərin tədrisi və imtahanların təşkili AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutuna həvalə edilib. İnstitutun Tədris-İnnovasiya Mərkəzində (TİM) keçirilən imtahanlar mərkəzləşdirilmiş qaydada elektron test üsulu ilə aparılır.
Bu gün AMEA-nın I kurs magistrantları TİM-də “Fəlsəfənin əsasları” fənnindən imtahan veriblər. İmtahanlarda AMEA-nın institutlarından ümumilikdə 64 nəfər iştirak edib.
Qeyd edək ki, “Psixologiya” fənnindən imtahan 13 iyun tarixində keçirilib. “Pedaqogika” fənnindən imtahan isə 21 iyun tarixində keçiriləcək.

Master's students of ANAS have passed examination in philosophy
It is known that in accordance with the Decree of the President of ANAS, academician Akif Alizade of September 10, 2015, the Institute of Information Technology of ANAS is entrusted with the training of undergraduates of ANAS in general subjects and the organization of examinations. Examinations are held in the Training Innovation Center (TIC) of the Institute in electronic form in a centralized manner.
It should be noted that the psychology exam was held on June 13. Exam on pedagogy will be held on June 21.