ABŞ prokurorları “Facebook” sosial şəbəkəsinin fəaliyyəti barəsində cinayət işi başladıblar. İttihamçıları şirkətin digər şirkətlərlə istifadəçi məlumatlarını bölüşməsinə dair təcrübəsi maraqlandırır.
anti-malware.ru saytının məlumatına görə, Nyu-Yorkda böyük münsiflər heyəti “Facebook”la müvafiq razılaşmaların imzalanmasında şübhəli bilinən iki smartfon istehsalçısını məhkəməyə çağırıb. Müxtəlif tənzimləyici orqanlar, rəsmi şəxslər və tədqiqatçılar uzun müddətdir ki, hüquq müdafiəçilərində bir çox sualların yaranmasına səbəb olan “Facebook” təcrübəsini öyrənirlər.
“Daha əvvəl də bildirildiyi kimi, federal araşdırmalar tam sürətlə aparılır. Bu işə ABŞ-ın Ədliyyə Nazirliyi də qoşulub. Artıq qeyd etmişik ki, bu araşdırma ilə məşğul olan strukturlara hər yolla kömək etməyə çalışırıq. Biz cəmiyyət qarşısında ifadə vermişik, bütün sualları cavablandırmışıq, gələcəkdə də belə davam etməyi planlaşdırırıq”, – deyə “Facebook”un rəsmi nümayəndəsi məlumat verib.

The attitude of Facebook to user data led to a criminal investigation
Work on the creation of an unlimited or at least a cheap source of energy goes on constantly. In early 2019, the Nobel laureate Arthur Ashkin spoke about his secret source of cheap electricity. You can read about the scientist and his secret project in our material.
US prosecutors have initiated a criminal investigation into the activities of the social network Facebook. Prosecutors are interested in the practice of the company, according to which the social network shares with other companies the data of users who do not even know about it. According to the publication The New York Times, a grand jury in New York summoned at least two manufacturers of smartphones that are suspected of signing similar agreements with Facebook.
As previously reported, federal investigations are underway. The US Department of Justice joined them, ”a Facebook spokesman said. “We have previously said that we are trying in every way to assist the structures involved in this investigation. We publicly testified, answered all the questions, in the future, we plan to do the same.”