Ukraynanın Taras Şevçenko adına Kiyev Milli Universitetinin 28 fevral 2019-cu il tarixində keçirilmiş Elmi şurasının iclasında Ukraynanın Milli Texniki Universitetinin dosenti, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Aydın Həsənov texnika elmləri doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün “05.13.06 – informasiya texnologiyaları” ixtisası üzrə “Qeyri-stasionar proseslərin çoxsəviyyəli inteqrasiya əsasında modelləşdirilməsi və proqnozlaşdırılmasının informasiya texnologiyaları” mövzusunda təqdim etdiyi dissertasiya işini uğurla müdafiə etmişdir.
Müdafiədə AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun şöbə müdiri, fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Tofiq Kazımov iştirak etmişdir.
Qeyd edək ki, dissertasiya işi Ukraynanın Milli Texniki Universitetinin (İqor Sikorski adına Kiyev Politexnik İnstitutu) “Tətbiqi Sistem Analizi İnstitutu” tədris-elmi kompleksində yerinə yetirilmişdir.

The head of department participated in defense of doctoral thesis in Kiev
At the meeting of the Scientific Board of the Kiev National University named after Taras Shevchenko Ukraine on February 28, 2019,  the associate professor of the National Technical University of Ukraine, PhD, Aydin Hasanov, successfully defended his Doctoral thesis “Modeling of  non-stationary processes based on multilevel integration and information technologies of its forecasting’’ on the specialty 05.13.06 .
The head of the department of the Institute of Information Technology of ANAS, Doctor of Philosophy in Physics and Mathematics, associate professor Tofig Kazimov participated in the defense.