“Norton Antivirus” proqram təminatının növbəti versiyası olmayacaq
1991-ci ildən bəri ilk dəfə dünyanın ən populyar antivirus paketlərindən biri olan “Norton Antivirus” proqram təminatının növbəti versiyası satışa çıxarılmayacaq. Proqramın istehsalçısı “Symantec” şirkəti bir neçə məhsulunu bir ad altında birləşdirməyə hazırlaşır.
hitech.vesti.ru saytından bildiriblər ki, sentyabrın 23-də özündə “Norton Antivirus”, “Norton Internet Security”, “Norton 360”, “Norton 360 Multi-Device” və “Norton 360 Premier Edition” funksionallığını birləşdirən “Norton Security” proqram paketi istifadəyə veriləcək.
Şirkət nümayəndələrinin sözlərinə görə, hazırda təxminən 50 milyon fərdi istifadəçi şirkətin ödənişli məhsullarından istifadə edir.

Symantec to slim Norton line to single security suite
Symantec's widely used and much maligned line of Norton security suites will get a major overhaul in September.
For the first time since 1991, there won't be a new version of Norton Antivirus on the shelves this fall. Symantec will rebrand its consumer security suites next month by eliminating several similarly named products.
The new Norton Security, which debuts September 23, will replace Norton AntiVirus, Norton Internet Security, Norton 360, Norton 360 Multi-Device and Norton 360 Premier Edition.
"We're headed towards security as a service," Gerry Egan, the senior director of product management for Norton at Symantec, told CNET. He said that Symantec is pushing Norton to more closely emulate the Netflix subscription service for security, with account-based logins and security as a service. Egan said that around 50 million people currently pay for Norton security, separate from Symantec's enterprise business.