Ölkəmizdə elektron ticarət dövriyyəsinin həcmi artıb
Azərbaycan Dövlət Statistika Komitəsi cari ilin yanvar-iyul ayları üzrə ölkənin elektron ticarət göstəricilərini açıqlayıb.
Məlumata görə, bu ilin 7 ayında elektron pərakəndə ticarət dövriyyəsinin həcmi ötən ilin yanvar-iyul aylarına nisbətən 10,2 faiz artaraq 1,5 milyon manat təşkil edib.
Əhali real vaxt rejimində sifariş verdikləri istehlak mallarının 78,3 faizini hüquqi, 21,7 faizini fərdi sahibkarların ticarət şəbəkələrindən alıb. Elektron ticarət dövriyyəsinin 90,3 faizini qeyri-ərzaq malları təşkil edib.

The volume of domestic e-commerce increased
State Statistics Committee announced the results of domestic e-commerce for the period of January-July of this year.
The volume of retail trade turnover increased by 10.2 percent for the first 7 months of this year compared to January-July of previous year and totaled $ 1.5 million.
At the real-time the population received 78.3 percent of ordered consumer goods from juridical entrepreneurs of trade networks, and 21.7 percent from the individual ones. 90.3 percent of electronic trade turnover made up the non-food products.