İnstitutun şöbə müdiri beynəlxalq konfransın təşkilat komitəsinin üzvü seçilib
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun şöbə müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü Ramiz Alıquliyev 11-13 iyul 2018-ci il tarixlərdə Bakı şəhərində keçiriləcək “Sənaye Tətbiqli Optimallaşdırma və İdarəetməVI beynəlxalq konfransının (The 6th International Conference on Control and Optimization with Industrial Applications) təşkilat komitəsinin üzvü seçilib.
İdarəetmə və optimallaşdırma sahəsində fəaliyyət göstərən alim və mütəxəssisləri bir araya toplayacaq konfransda idarəetmə nəzəriyyəsi, optimallaşdırma, intellektual sistemlər, qeyri-səlis idarəetmə, hesablama metodları, şəbəkə və telekommunikasiya, riyazi modelləşdirmə və simulyasiya, sənaye və iqtisadiyyatda tətbiqlər, identifikasiya və digər mövzular ətrafında müzakirələr aparılacaq.
Qeyd edək ki, tədbir Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin sponsorluğu ilə keçiriləcək.

The head of department of the institute was elected a member of the organizing committee of the international conference
27 September 2017 - 11:00 | Important events
Head of the department of the Institute of Information Technologies of ANAS, correspondent member of ANAS Ramiz Aliguliyev was elected a member of the organizing committee of the 6th International Conference on Control and Optimization Industrial Applications, which will be held in Baku on July 11-13, 2018.
The conference, which will bring together scientists and experts in management and optimization, will focus on management theory, optimization, intelligent systems, fuzzy management, computational methods, networking and telecommunications, mathematical modelling and simulation, industry and economy applications, identification and other topics.