“Samsung” və “SK Telecom” şirkətləri qabaqcıl mobil qurğular və rabitə texnologiyalarının hazırlaması məqsədilə qarşılıqlı anlaşma haqqında müqavilə imzalayıblar.
3dnews.ru saytının məlumatına görə, şirkətlər beşinci nəsil (5G) yüksək sürətli mobil şəbəkələrin paylanmasını sürətləndirmək məqsədilə səylərini birləşdirmək niyyətindədirlər. SK Telecom və Samsung millimetrlik diapazondan istifadə edən və 7,55 Gbit/s-ə qədər sürətlə məlumatların ötürülməsinin təmin edən 5G-rabitə sistemini sınaqdan keçirirlər. Şirkətlər 2020-ci ildən yeni nəsil şəbəkələrin istismarına başlamağı planlaşdırırlar.
Bundan başqa, şirkətlərin mütəxəssisləri şəbəkəyə müxtəlif qurğuların qoşulmasını nəzərdə tutan “Əşyaların interneti” konsepsiyasının təkmilləşdirilməsi ilə məşğul olacaqlar. Samsung şirkətinin bildirdiyinə görə, 2017-ci ilə qədər şirkət məhsullarının 90 faizi internet vasitəsilə məlumat mübadiləsi imkanına malik olacaq. Beş il sonra isə Cənubi Koreya nəhənginin bütün elektron qurğuları qeyd olunan funksiyaya malik olacaq.

06 April 2015 - 10:45 | Interesting information
Samsung Electronics and SK Telecom, leaders in South Korea’s smartphone manufacturing and mobile network industries, have joined hands to develop new information and communications technology.
The collaboration will be focused on developing technologies in five crucial sectors in the era of connected things ― the 5G network and mobile devices, wearable technology, the Internet of Things, mobile payments and Korea’s emergency networks.
“SKT expects the agreement between the two counterparts to help the entire domestic ICT industry to take a leap forward,” said the president of SKT’s mobile network operations, in his remarks at the signing ceremony, which was held at one of Samsung’s research and development centers, called the R3, in Suwon, Gyeonggi Province.